robsonnnn

Negatywne odczucia

Recommended Posts

Witajcie, jak dyskusja o grze to nie może zabraknąć negatywnych jak i pozytywnych odczuć czy przemyśleń. Grając w sumie w to od 30 maja zauważyłem po czasie że pewne rzeczy w grze mogą nie przejść. Rozumiem grę z mikropłatnościami, jednak nie rozumiem płatności do których wręcz się zmusza co zmienia sytuację gdyż gra nie jest F2P i do tego jest P2win. Chodzi mi tutaj o wykupienie workbenchy które pozwalają na tworzenie lepszych przedmiotów, oczywiście ktoś powie że mogę sprzedawać przedmioty za które mogę wykupić to czy owo, jednak jest tak ładnie tylko na początku, a dlaczego? Na chwilę obecną nie ma wielu graczy co widać po powtarzalności się nicków jak i botów które wrzucane są w bitwy, teraz jest dobry moment aby przycisnąć i sprzedawać bo konkurencji na Markecie nie ma dużej i przedmioty rzeczywiście idą, jednak to się zmieni kiedy przyjdzie większa ilość graczy i konkurencja będzie duża a ceny będą leciał na łeb i szyję tak jak miało to miejsce w Diablo 3, w końcu zrezygnowano z Marketu. Balans rozgrywki chyba również jest zachwiany, kiedy widzę osoby posiadające pojazdy po 1100PS wrzucane są z graczami po 2400PS co on może zrobić? Chyba nie za wiele. Crafting przedmiotów w niektórych przypadkach to męczarnia, rozumiem aby grze poświęcać czas i grindować, jednak na taki spray potrzebne jest 1000 coopera? Wydaje mi się że na tak błahą rzecz to wymagania są makabryczne, do tego inne przedmioty mają również podobne wymagania, chyba że z czasem robiąc raidy dostajemy po kilkadziesiąt takich surowców to można by zrozumieć. Rzecz kolejna to mała ilość amunicji na działach powiedzmy 57mm, tutaj rozumiem że gdyby ktoś miał więcej jak 20 pocisków wykorzystywał by to by strzelać z daleka i kaleczyć wroga co by nie było fajne, ale można by dodać coś takiego jak powrót do bazy i załadowanie pocisków, bardzo często jest tak że w połowie meczu już nie ma pocisków i stajemy się mięsem armatnim które nie zrobi nic bo ciężko się celuje i strzela z takich dział a amunicja leci :) 
Jeszcze coś miałem w głowie jednak zapomniałem, jak mi się coś przypomni to opiszę, pozdrawiam.

Odwołam się do tego co napisałeś o amunicji do dział, ammo rackami powiększysz jej zapas, ale musisz liczyć się z niebezpieczeństwem wybuchu, w końcu coś za coś, a powroty do bazy po amunicję to duże ułatwienie dla kanonierów, którzy będą jeździć w kółko - kampić>strzelać>wracać do bazy, to tak nie działa bo crossout jest zbyt dynamiczny a mecze z reguły są szybkie, więc taka możliwość po prostu spowalniałaby rozgrywkę, nie mówiąc o przewadze wcześniej wspomnianych nad np. kaemistami. Taki pomysł mógłby jednak wypalić przy trybie przejmowania terytoriów/sektorów gdzie walka byłaby rzeczywiście dłuższa, coś jak nowy tryb w battlefieldzie.

Zgadzam się z Tobą z określeniem tej gry jako Pay2win, ponieważ za gruby hajs można sobie najlepszy sprzęt kupić właściwie od zawsze, i wykaszać innych tym samym, dodatkowo mm nie balansuje jak powinien i to się ze sobą nakłada, miejmy nadzieje że chociaż jedna z tych rzeczy się zmieni.

Sprzedam Ci dość fajny patent na zarabianie creditsów, jak już zdobędziesz odpowiednio wysoki poziom i będziesz mieć dostęp do frakcji, to będziesz mógł craftować przedmioty i je sprzedawać np. jak wyczujesz dobre pozycje na rynku to za 4-6 niebieskich można sobie kupić jeden, dobry fioletowy, a cenniejsze surowce takie jak kable i elektronika zostawić sobie na legendarny. Dodatkowo wpadają Ci różne skrzynki za dni gry, albo sam craftujesz, więc nie przejmowałbym się teraz sprayami, ale sprzętem żeby łatwiej na ten spray uzbierać.

Pozdrawiam

A ja się nie zgodzę, z określeniem Pay 2 Win ze względu na to, że za kasę sobie przyspieszasz grind. Za realną kasę nie kupisz w tej grze przedmiotów niedostępnych dla graczy, którzy nie płacą i dających Ci prawdziwą przewagę na polu bitwy, to jest określenie pay 2 win. Kredyty łatwo zdobywać, wystarczy nafarmić złomu, gdzie dostając po te 12/18 szt, można uzbierać 100 szt złomu w  ciągu 5 góra 10 bitew, czyli maksymalnie po 20 minutach gry w PVP i je sprzedawać po 10 kredytów. Z miedzią robią się schodki, bo 5 sztuk na samym początku to tragedia, ale później, na trudniejszych, średnich rajdach zdobywa się po 12 sztuk miedzi, co sprawia, że farma jest już szybsza. Jeżeli chodzi o  craft to zgodzę się, że jest uciążliwy, 1 godzina na zrobienie karabinu to mogę jeszcze zrozumieć, ale by zrobić fajny build to trzeba 4 godzin by zrobić 4 koła, co jest według mnie przesadą oraz nielogiczne niektóre części wymagane co od jakieś przedmiotu, bo po co by zrobić granatnik są wymagane 2 kabiny od ciężarówki... Odnośnie dział, to rzeczywiście są trochę uciążliwe, bo jak by może te 4/5 pocisków więcej, to by grało się przyjemniej i rekompensowało to małe jak na działa obrażenia. I też się zgodzę do MM, musi zostać poprawiony, bo jak ostatnio grałem to ja miałem 2400 ps to wyjechał na mnie gościu z 1500 ps, co można się domyślać jak skończył w starciu z tym niebieskim działem od inżynierów.

@Kreiger233A widzisz, dzięki za douczenie mnie, o skrzyniach z ammo nie widziałem, w sumie jeszcze wielu rzeczy nie wiem, ale z czasem wiadomo. 

O tych PSach była już dawno rozmowa na zamkniętym forum mówili że będą coś kombinować, przyjdzie jeszcze więcej graczy to te PS się bardziej rozłoża. Co do buildów nie sprawdzałem w sumie zmian ale granatniki pojedyncze są w miare OP w szczególności kiedy macie 2 wrzucona na pojazd. Teraz P2W gra nie jest jak mówicie P2W jedynie możesz sobie przyspieszyć grind przez kupno paczki, w tych zestawach nie ma nic czego nie będziesz mógł ogólnie scraftować jedynie dostajesz inny wygląd kabiny która nie są w żaden sposób lepsze od tych z Craftu. Pozdrawiam.

• Upvote 1

Co to systemu Pay 2 Win [co jest normalnym tematem jeśli chodzi i rozmowy w kwestii waluty premium]

Na ten czas, wynajmowanie Workbencha jest jedynym wymaganym "odpływem" dla "golda" i jest to w miarę wytłumaczone. sam fakt że części są niezniszczalne [nie zawsze były]

z Goldem przez cały czas nie powinno być problemu, na markecie jest 10% podatku w celu utrzymana cen na odpowiednim poziomie [nie będzie nadmiaru golda]

Matchmaker na ten czas ma ciężki nakład roboty, na start PS pojazdów się zmienia co moment poprzez ciągłe modyfikacje i testy robione przez graczy, co do wysokich różnic PS pojazdów, niekiedy gracze łączą się w grupy i losują, Matchmaker wybiera najwyższy z całej grupy więc jeśli znajdziesz pojazdy z dużo mniejszym ratingiem, 90% szansy na to że ten gracz jest z kimś w grupie.

Balans broni? kwestia zmienna, jeden gracz uważa jeden typ broni za ok. drugi gracz ma jednak problemy z tym typem, więc znalezienie "złotego środka" bywa trudne.

handelek.jpg.d43c3f0c0a82128581a6a084e62

Wystarczy handlować chłopaki kasa leci jak szalona i na wszystko wystarcza.Jak na 2 dni OB chyba dobry wynik.

Edited by kvass11

Na workbenchy można zarobić bardzo szybko, wystarczy poświęcić trochę zasobów (najlepiej złomu) i wystawić w markecie, ani się obejrzymy a z zadań dziennych i sezonowych wleci znów tyle. Skrzynki też można sprzedać bo latają w niezłych cenach a dropi z nich rzadko coś dobrego.

Te absurdalnie wysokie zasoby to pewnie na farbkę craftowaną w częściach za logowanie, racja, absurdalne dużo i znów fragmenty będą leżeć w markecie po 0.02 XD jak było z fragmentami kaczek/znaku stop. Tu się zgodzę.

Argument z cenami trochę słaby bo gdy spadną w dół to będzie działało jednocześnie na naszą korzyść.

Matchmaking jest i tak dużo lepszy. Przed wipem był ewent z wyłączonym matchmakingiem i dla rozrywki sprawdziłem jak mi pójdzie pojazdem startowym. Przy niecałym 1k na 6-9k można zrobić kilka asyst a nawet ukraść fraga XD ale tylko na bliski dystans w grupie. Moim zdaniem zawsze można coś zrobić, a z czasem matchmaking się poprawi. Polecam też zrobić sobie pve lub wyjść i poczekać na inne losowanie jeśli widać że zwyczajnie nie idzie kilka bitew pod rząd.

Białe działa mają szybki czas przeładowania i zwykle są montowane pojedynczo. Niestety w takich przypadkach bez ammoboxa się nie obejdzie. Jeśli montujemy działa parami i te wysokolevelowe wolniej się przeładowują to amunicji zwykle wystarcza do końca bitwy.

I błagam nie piszcie że gra jest P2W bo się człowiek za głowę łapie :D

• Upvote 1

8 hours ago, kvass11 said:

handelek.jpg.d43c3f0c0a82128581a6a084e62

Wystarczy handlować chłopaki kasa leci jak szalona i na wszystko wystarcza.Jak na 2 dni OB chyba dobry wynik.

Ja ponad 520 mam ;)

Nazywanie tej gry Pay2Win to gruba przesada. Nie wiem jak wyglada sprawa na PC, bo gramy na PS4, ale przez pierwszy tydzien zarobilismy na markecie od 50 do 100 tys golda. Znajomi zaczynajac gre bez kupowanych packow po 2 dniach maja kilka tysiecy - wczoraj wystarczalo to aby kupic sobie kilka niebieskich broni albo filet lub dwa. Ta gra nie wymaga platnosci, wystarczy glowa na karku ;)

Nazywanie tej gry Pay2Win to gruba przesada. Nie wiem jak wyglada sprawa na PC, bo gramy na PS4, ale przez pierwszy tydzien zarobilismy na markecie od 50 do 100 tys golda. Znajomi zaczynajac gre bez kupowanych packow po 2 dniach maja kilka tysiecy - wczoraj wystarczalo to aby kupic sobie kilka niebieskich broni albo filet lub dwa. Ta gra nie wymaga platnosci, wystarczy glowa na karku ;)

No lajfy :D

Jeśli gra będzie tak wyglądała po ponad roku w zamkniętej becie to chyba zaczekam kolejny rok w obecnej chwili. U jednych działają serwery u innych padają, po przerwie wrzuca i znowu nie daję w ogóle scrapmetalu za żadną bitwę,wrzuca u jednych 5 botów a u innych 3 lub 2 boty, o uważam że gra mija się z celem. Grupy raz działają raz nie, po meczu wywala z grupy,brak tagów klanów na liście, błędów podstawowych jest masa, więcej niż w zamkniętej becie ground forces. Wiem wiem, BETA, nie jest to tłumaczeniem. Wiem, nie podoba się to nie graj. Sorry, ale za stary jestem na takie gnioty, z wielkim zapałem doszedłem do gry, ale już mi się odechciewa, sklep też pada, znajmoy kupił działo ze sklepu i go nie dostał, jaja i cyrk. 

Racja, serwery ledwo zipią ostatnimi czasy, podobno dostawiają kolejne.

Za bitwy nawet wygrane w których nic lub prawie nic nie zrobimy nie dostajemy żadnych zasobów.

53 minutes ago, robsonnnn said:

po meczu wywala z grupy,

Też myślałem że to problem gry ale okazuje się że po bitwie nie można wracać do garażu, musi to zrobić gospodarz

A znajomy kupił działo czy złożył ofertę kupna?

Beta polega też na zgłaszaniu błędów, nie tylko na grze, choć rozumem że nie każdemu się chce bawić w reporty

Edited by Nusz_pel

@robsonnnnpewnie ten twój znajomy wystawił ofertę, przy wystawieniu oferty odrazu zabiera ci coinsy z konta, dostajesz je spowrotem tylko jak usuniesz ofertę. Co do P2W nie zgadzam się nic a nic. Gram 4 dni, wbiłem 2 level u scavengerów, 1 u nomandów i 3 u lunaticów. Mam builda 2x wasp, kabina od lunaticów, do tego light engine, small generator i piła na przodzie wozu. Wóz ma 3,5k PS, wymiata w PVP i został zbudowany tylko z części kupionych na markecie.

2 hours ago, robsonnnn said:

Jeśli gra będzie tak wyglądała po ponad roku w zamkniętej becie to chyba zaczekam kolejny rok w obecnej chwili. U jednych działają serwery u innych padają, po przerwie wrzuca i znowu nie daję w ogóle scrapmetalu za żadną bitwę,wrzuca u jednych 5 botów a u innych 3 lub 2 boty, o uważam że gra mija się z celem. Grupy raz działają raz nie, po meczu wywala z grupy,brak tagów klanów na liście, błędów podstawowych jest masa, więcej niż w zamkniętej becie ground forces. Wiem wiem, BETA, nie jest to tłumaczeniem. Wiem, nie podoba się to nie graj. Sorry, ale za stary jestem na takie gnioty, z wielkim zapałem doszedłem do gry, ale już mi się odechciewa, sklep też pada, znajmoy kupił działo ze sklepu i go nie dostał, jaja i cyrk. 

Nie zbierasz scrapow bo osiagnales tygodniowy limit - pozostal ci rynek i sezony. Wszystko w grze jest opisane po najechaniu kursorem na nagrody. Ja bawie sie wysmienicie, frustrujesz sie bo dostajesz wpierdziel? ;)

Nie zbierasz scrapow bo osiagnales tygodniowy limit - pozostal ci rynek i sezony. Wszystko w grze jest opisane po najechaniu kursorem na nagrody. Ja bawie sie wysmienicie, frustrujesz sie bo dostajesz wpierdziel? ;)

Wpierdziel? W wocie to był wpierdziel, tutaj nie ma się co denerwować bo bitwy bardzo szybkie są i wszystko idzie szybko.
Co do znajomego z działem to nie wystawił oferty, oferty a dostępne na kup teraz wygląda inaczej i jeśli o to chodzi to wiemy jak to wygląda, wczoraj był sklep zamulony, normalnie zakupił i historii nie ma, tutaj właśnie jest problem. Co do tygodniowego limitu to nie zauważyłem takiej opcji, jeśli chodzi o kupony to widziałem że na jednym raidzie można 3 , 6 dostać itd, ale o scrap metalach nie miałem pojecia. Jeśli już piszę to dopytam jeszcze o jedną rzecz. W każdej misji mamy do wyboru get the cannon,machinegun itd, są pokazane potencjalne nagrody, ale jak zdobyć ten losoby ze znaczkiem zapytania? To typowa losowość? Na zasadzie kiedyś tam wpadnie czy dostaje się za jakąś super bitwę?

Cała awantura z limitem na scrap metale powstała jako "zapora" przeciw farm botom które bezczelnie siedziały na startowych meczach [od levelu 1] i mieliły kosmiczne ilości scrapu [co doprowadziło by do zalania marketu znaczną ilością metalu i zbiło by ceny do zera]

Limit zostanie zmieniony w przyszłości zależnie od wymogów graczy [lub zostanie dodany soft-cap jednak to jest jeszcze niewiadoma]

41 minutes ago, robsonnnn said:

Jeśli już piszę to dopytam jeszcze o jedną rzecz. W każdej misji mamy do wyboru get the cannon,machinegun itd, są pokazane potencjalne nagrody, ale jak zdobyć ten losowy ze znaczkiem zapytania? To typowa losowość? Na zasadzie kiedyś tam wpadnie czy dostaje się za jakąś super bitwę?

Dane części zdobywane poprzez misje są oczywiście trzymane przez niezbyt lubiane RNG, pierwsza pula zawsze wybierana jest z pokazanych na danej misji [znaczek zapytania to możliwość wylosowania dekoracji lub części z innej misji]

ilość expa zdobywanego na mecz ma znaczenie co do tej nagrody, im więcej expa, tym większa szansa na zdobycie czegoś bonusowego.

Cpt_Nero piszesz o PC, na konsolach nie ma botów ani czitów, tak jest ze wszystkim, na pc gra wyjdzie i na następny dzień już jest cziterstwo a na konsolach cisza, nie można ingerować w pliki gry, podobno są jakieś programy na pendrivach które podpinasz pod konsolę, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć bo nie spotkałem się jeszcze z czitami.

Więc limit na konsoli jest bzdurny.

Jeżeli chodzi o moje negatywne odczucia to zbyt ubogie aktualizacje. Po prostu z czasem gra jest tak uboga w przedmioty i tryby gry że odechciewa się grać, rozumiem.. beta ale kilka fixów i zmiany parametrów to za mało. Dajcie może większy nacisk na dodawanie contentu do gry a na pewno odbiję się to pozytywnie dla gry. Osobiście widząc prędkość rozwoju tej gry sam zacząłem tworzyć fanowski model do gry. Będzie to sprzężony podwójnie karabin M2 browning (coś na wzór Spectre-2), dodam do tego osobny wątek na forum.

Ostatnia sprawa jaką chciał bym poruszyć to słabe potraktowanie alpha/beta testerów. Gram w corssout od 2015 roku gdzieś tak tydzień od pierwszego "publicznego" battle testu nie tylko dla twórców gry i po tych wszystkich latach spędzonych z grą i "zmarnowanego" tak to ujmijmy czasu przez (wipeout) konta 4 krotny dostaję jakiś śmieszny samochodzik kabinkę którą każdy może kupić w sklepie i cztery nijakie kamuflaże. jedynie portret postaci wydaje się być w miarę fajny. Rozczarowało mnie to ponieważ gracz z close bety grający w nią tydzień po czym rozpoczyna się open beta dostaję to samo co gracz grający w nią od 2015 roku, uczestniczący we wszystkich battle testach. Jest to trochę niesprawiedliwe. a wy jak sądzicie ?

• Upvote 1

1 hour ago, korniszon10 said:

Jeżeli chodzi o moje negatywne odczucia to zbyt ubogie aktualizacje. Po prostu z czasem gra jest tak uboga w przedmioty i tryby gry że odechciewa się grać, rozumiem.. beta ale kilka fixów i zmiany parametrów to za mało. Dajcie może większy nacisk na dodawanie contentu do gry a na pewno odbiję się to pozytywnie dla gry. Osobiście widząc prędkość rozwoju tej gry sam zacząłem tworzyć fanowski model do gry. Będzie to sprzężony podwójnie karabin M2 browning (coś na wzór Spectre-2), dodam do tego osobny wątek na forum.

Ostatnia sprawa jaką chciał bym poruszyć to słabe potraktowanie alpha/beta testerów. Gram w corssout od 2015 roku gdzieś tak tydzień od pierwszego "publicznego" battle testu nie tylko dla twórców gry i po tych wszystkich latach spędzonych z grą i "zmarnowanego" tak to ujmijmy czasu przez (wipeout) konta 4 krotny dostaję jakiś śmieszny samochodzik kabinkę którą każdy może kupić w sklepie i cztery nijakie kamuflaże. jedynie portret postaci wydaje się być w miarę fajny. Rozczarowało mnie to ponieważ gracz z close bety grający w nią tydzień po czym rozpoczyna się open beta dostaję to samo co gracz grający w nią od 2015 roku, uczestniczący we wszystkich battle testach. Jest to trochę niesprawiedliwe. a wy jak sądzicie ?

Też tak uważam, grałem CBT i to dosyć dużo, zrobiłem dużo przedmiotów, spędziłem dużo godzin w grze, zauważyłem chociaż jeden błąd gry, a w zamian dostaje się jakiegoś pierdka małego. Mogli by być bardziej hojni, no nie wiem, może pewna suma kredytów, jakieś fioletowe części cokolwiek lepszego od tego śmiesznego buggy. Jedyną rzeczą do której nie mogę się przyczepić jest to, że miałem jedną przewagę nad innymi graczami, dostałem możliwość zamontowania 55 części niż tą początkową ilość (nie pamiętam ile) i się zastanawiam czy to bug, czy też nagroda. 

• Upvote 1

Heh też jestem rozczarowany "nagrodami"a Gram od 2 dnia pierwszych Battle Testów. Niektóre portrety były już dostępne w pierwszych testach i nie są jakieś mega wow więc słabo trochę.

9 hours ago, robsonnnn said:

Cpt_Nero piszesz o PC, na konsolach nie ma botów ani czitów, tak jest ze wszystkim, na pc gra wyjdzie i na następny dzień już jest cziterstwo a na konsolach cisza, nie można ingerować w pliki gry, podobno są jakieś programy na pendrivach które podpinasz pod konsolę, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć bo nie spotkałem się jeszcze z czitami.

Więc limit na konsoli jest bzdurny.

Niestety nie jestem posiadaczem konsoli i nie jestem w stanie wystawić swojej opinii na temat konsolowej wersji gry [co do limitów na konsoli to jest kwestia do ugadania z Developerami]

Pewnym jest że limity nie są ostateczne i mogą zostać zmienione [lub całkowicie usunięte]

Co do lagów i padających serverów, servery nie były przygotowane na tak znaczne ilości graczy.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.