robsonnnn

Negatywne odczucia

Recommended Posts

ja tam z limitem problemów nie mam, mógłby być trochę podwyższony, jednak z tego co wiem to misie dzienne/sezonowe nie doliczane są do limitu, a właśnie z tego biorę 80% mojego scrapu.

Ja tez nie rozumiem placzu o limity, zwlaszcza scrapow ;) Zaczekajcie jak zaczniecie dobijac do limitow Wires albo Elektroniki :D 

4 hours ago, Cpt_Nero said:

Co do lagów i padających serverów, servery nie były przygotowane na tak znaczne ilości graczy.

Czy masz jakies informacje co do ilosci graczy na PS4?

7 hours ago, czachurek said:

Ja tez nie rozumiem placzu o limity, zwlaszcza scrapow ;) Zaczekajcie jak zaczniecie dobijac do limitow Wires albo Elektroniki :D 

No to ja sprostuję. W obecnej chwili nie opłaca się kupić scrapu bo jest drogawy i na crafcie przedmiotu może zarobi się z 100C. Gdybym sam jed zdobył to zarabiam ładnie, jak nie zdobywam scrapu to nie mam po co grać bo inne rzeczy nie sa mi potrzebne bo nastawiłem się na pewien kierunek, dlatego jest o to jak to nazwałeś "płacz"  

On 1.06.2017 at 10:09 AM, robsonnnn said:

Witajcie, jak dyskusja o grze to nie może zabraknąć negatywnych jak i pozytywnych odczuć czy przemyśleń. Grając w sumie w to od 30 maja zauważyłem po czasie że pewne rzeczy w grze mogą nie przejść. Rozumiem grę z mikropłatnościami, jednak nie rozumiem płatności do których wręcz się zmusza co zmienia sytuację gdyż gra nie jest F2P i do tego jest P2win. Chodzi mi tutaj o wykupienie workbenchy które pozwalają na tworzenie lepszych przedmiotów, oczywiście ktoś powie że mogę sprzedawać przedmioty za które mogę wykupić to czy owo, jednak jest tak ładnie tylko na początku, a dlaczego? Na chwilę obecną nie ma wielu graczy co widać po powtarzalności się nicków jak i botów które wrzucane są w bitwy, teraz jest dobry moment aby przycisnąć i sprzedawać bo konkurencji na Markecie nie ma dużej i przedmioty rzeczywiście idą, jednak to się zmieni kiedy przyjdzie większa ilość graczy i konkurencja będzie duża a ceny będą leciał na łeb i szyję tak jak miało to miejsce w Diablo 3, w końcu zrezygnowano z Marketu.

Raz w tygodniu masz questa na granie 14 godzin w tygodniu za co jest 20 waluty (kapsli?) Na razie jest obniżka i niebieskie stoły można wynająć za 18,5 na 5 przedmiotów. Sprzedawanie na początku wyprodukowanych przedmiotów jest całkiem spoko. Sprzedałem kabinę Lunatyków za ponad 300 i mam na sporo produkcji. Rynek aż tak się nie nasyci bo nie każdemu się chce grindować kilka dni na przedmioty potrzebne do wyprodukowania np. epickiego przedmiotu i będą chcieli go kupić albo chcą zrobić legendarny do którego potrzebne są fiolety z innych frakcji, a ktoś akurat w jednej z nich nie ma wymaganego poziomu reputacji. Z reguły markety w MMO tak działają, Diablo było jakimś ewenementem bo np. w WoW działał świetnie.

3 hours ago, robsonnnn said:

No to ja sprostuję. W obecnej chwili nie opłaca się kupić scrapu bo jest drogawy i na crafcie przedmiotu może zarobi się z 100C. Gdybym sam jed zdobył to zarabiam ładnie, jak nie zdobywam scrapu to nie mam po co grać bo inne rzeczy nie sa mi potrzebne bo nastawiłem się na pewien kierunek, dlatego jest o to jak to nazwałeś "płacz"  

Zeby cos osiagnac w tej grze musisz korzystac z funkcji jakie ona oferuje, jesli tego nie zrobisz i bedziesz sie ograniczal "bo sie nastawiles" no to faktycznie bedzie dalszy placz ;) Byc moze nie masz smykalki do handlu, wtedy pozostaje farma z ograniczeniami i pogodzenie sie z nimi. No ale jesli ktos lubi wydluzac sobie rozgrywke jego sprawa ;) 

41 minutes ago, czachurek said:

Zeby cos osiagnac w tej grze musisz korzystac z funkcji jakie ona oferuje, jesli tego nie zrobisz i bedziesz sie ograniczal "bo sie nastawiles" no to faktycznie bedzie dalszy placz ;) Byc moze nie masz smykalki do handlu, wtedy pozostaje farma z ograniczeniami i pogodzenie sie z nimi. No ale jesli ktos lubi wydluzac sobie rozgrywke jego sprawa ;) 

Nie nie, źle. GRA, granie mi sprawia przyjemność jak i złomowanie przeciwnika, więc grając czerpię przyjemność jak i farmię przy okazji, bo czym była by gra bez poświęcania czasu i grindowania? Jeśli jest to ograniczone a ja nie chce kupować a sam sobie sprawić przyjemność stworzenia czegoś a jestem ograniczany, wręcz narzucane mi jest co mam robić, to chyba już tej przyjemności nie ma i granie i poświęcanie czasu mija się z celem. Dlatego że jest grind i craft gram w tą grę, bo z pc tak mi zostało i takie klimaty lubię, rynek też jest ok, ale jakoś nie daje mi on tyle fanu co grind i tworzenie jak i zdobywanie.

No widzisz, swiadomie decydujesz sie na dlugie ciosanie i farmienie, zamiast na skroty pograc na rynku i zdobyc przedmioty szybciej ;) Nie grales w Lineage 2 bo wtedy bys slowem nie pisnal ile czasu potrzeba na wyfarmienie profesji albo itemu .. ktory i tak moze nie wyjsc bo craft mial 60% skutecznosci :D

Dobra, więc teraz kolejne pytanie, jest niby limit na scrapa, to teraz niech mi ktoś "powie" że mój znajomy gra ze mną od pierwszego dnia, czyli 30 maja, ma jeden poziom niżej niż ja i cały czas scrapa dostaje? Ja scrapa nie mam, a nawet części ma lepsze i wiele więcej stworzył i sprzedał przedmiotów niż ja, więc jak to jest? Dziś jest tydzień, zobaczę czy będę dostawał scrapa.

Edit:
Ok,znajomy też już nie ma scrapa, tylko pytanie jak to się odnawia? Gra wystartowała 30 w środę, dziś środa i scrapa nie mam nadal, jak to sie resetuje?

Edited by robsonnnn

5 hours ago, robsonnnn said:

jak to sie resetuje?

Battle, missions, najeżdżasz kursorem na ikonę scrapu i pisze ile wykorzystałeś limitu na przedział czasowy.

Jak będziesz miał limit to zawsze można jeździć na wires i electronics, ceny w markecie są wysokie

Na PC podobno aircraft engine Nomadów daje -20% cooldowna, a light engine Lunatyków nie pobiera mocy. Na PS4 pierwszy z wymienionych silników nie daje żadnego bonusu, a drugi pobiera 1 mocy. Z czego to wynika?

Edit 

Już się samo wyjaśniło. Kwestia wersji gry. 

Edited by Branderyk

Dobra, na początku byłem przeciwnikiem tego tematu, ale teraz to jest już przesada. 5 paliwa za wygranie i przeżycie?!?!?! MUSZĘ WYGRAĆ I PRZEŻYĆ W 8 MECZACH ŻEBYM MÓGŁ ZAGRAĆ NORMAL RAIDA!!!!!!!!

1 hour ago, GumiPR0 said:

Dobra, na początku byłem przeciwnikiem tego tematu, ale teraz to jest już przesada. 5 paliwa za wygranie i przeżycie?!?!?! MUSZĘ WYGRAĆ I PRZEŻYĆ W 8 MECZACH ŻEBYM MÓGŁ ZAGRAĆ NORMAL RAIDA!!!!!!!!

Dana sytuacja jest nieco drastyczna jednak nie można wykluczyć pojawienia się nowych sposobów na zdobycie paliwa.

Zmiana ilości zdobywanego paliwa będzie miała wpływ na cenę miedzi [na co gracze bardzo narzekali, cena za mała]

Początkowo nie ruszały mnie zbytno limity na złom, miedź etc. Gram typowo 4fun i sytuacja, w której osiągnąłbym limit na wszystkich surowcach była raczej mało prawdopodobna. Dzisiaj jednak "pała się przegła." Pięć jednostek paliwa ze wygrany mecz (w którym nie zginąłem) to jakiś smutny i nieśmieszny żart. Rozumiem, że deweloperzy chcą zarobić na swojej produkcji, ale to jest gruba przesada. Jeżeli ktoś nie jest no-lifem i nie spędzą w grze po +8h dziennie to nie ma tu obecnie czego szukać, chyba, że nie interesuje go progres i rozbudowa swojego pojazdu i zadowala się białymi, podstawowymi częściami. 

Udało mi się ściągnąć czterech znajomych do tej gry, ale  na chwilę obecną wszyscy jesteśmy zmuszeni zrezygnować z dalszej "zabawy". A szkoda, bo gra była ciekawą i przyjemną alternatywą dla world of tanks. 

Edited by VanMetal
  • Upvote 1

7 hours ago, Cpt_Nero said:

Dana sytuacja jest nieco drastyczna jednak nie można wykluczyć pojawienia się nowych sposobów na zdobycie paliwa.

Zmiana ilości zdobywanego paliwa będzie miała wpływ na cenę miedzi [na co gracze bardzo narzekali, cena za mała]

Mnie tam ta cena miedzi nie ruszała, jeżeli wiesz, masz dostęp do takich statystyk, mógłbym wiedzieć ile osób odblokowało crafting różowych (epic) itemów PRZED tą aktualizacją? Jeżeli chociaż 40% grających conajmniej tydzień miałoby dostęp do craftingu różowych przedmiotów, ceny miedzy ruszyłyby w górę ze względu na spore zapotrzebowanie na miedź przy craftowaniu takich itemów (450 jednostek miedzi, 300 jednostek na 6 niebieskich itemów oraz 150 na ten jeden rózowy) i większość ludzi pewnie wydałaby część, jeżeli nie wszystkie coinsy na gotową niebieską broń lub różowe przedmioty, których ceny spadłyby trochę.

Limit na paliwo? Bez jaj. Widzę że Gaijin jak cięło w ch... tak tnie nadal. Ledwo co gra wyszła, ludzi przyzwyczaili do pewnych rzeczy i teraz kolejne limity, brawo.

Zmniejszenie ilości paliwa ---> zwiększenie cen paliwa ---> zwiększenie cen miedzi ---> zwiększenie cen wszystkiego ---> rynek dłużej przetrwa
Co nie zmienia faktu że rynek padnie prędzej czy później xD

3 minutes ago, PlacekPlackowski said:

Co nie zmienia faktu że rynek padnie prędzej czy później xD

W takim wypadku 90% osób musiałaby farmić paliwo żeby rynek nie wysechł z braku paliwa. Narazie to zagrożeniem są niedobory paliwa a nie nadmiar. Mówię, wprowadzić boty skupujące itemy za jakąśtam cenę zmieniającą się codziennie w zależności od algorytmu i gotowe, itemy znikają z marketu, pojawiają się nowe coinsy które z czasem znikają na workbenche/10% podatku i wszystko sobie działa

Edited by GumiPR0
  • Upvote 1

Limit scrapa wyczerpany, co robić dalej? 2800 scrapa w 2 dni a to tygodniowy limit, farmienie itemów które wykorzystam za 5 dni to nuda, gra na sam drut też jest nudna, na wszystko limity są. Co dalej? Ani zarabiać, nic do roboty nie ma w sumie.

Proponuję dopisywanie jakiej platformy dotyczy wasza wypowiedź bo inaczej pojawia się chaos. Np. na PS4 nie zauważyłem zmniejszonej farmy paliwa tylko zwiększenie wymaganej wachy na easy rajdach z 10 na 20 po piątkowej łatce.

21 hours ago, robsonnnn said:

Limit scrapa wyczerpany, co robić dalej? 2800 scrapa w 2 dni a to tygodniowy limit, farmienie itemów które wykorzystam za 5 dni to nuda, gra na sam drut też jest nudna, na wszystko limity są. Co dalej? Ani zarabiać, nic do roboty nie ma w sumie.

Codziennie z zadań można wyciągnąć 400-600 scrapa, z sezonu - fakt, raz na miesiąc - chyba około 1000. Można robić pvp dla samej zabawy, albo farmić paliwo. Paliwo sprzedawać albo robić za nie rajdy i farmić miedź, a jej nadwyżki sprzedawać. Tygodniowo możesz łącznie zdobyć 5600 scrapa co daje możliwość z wystarczającą ilością miedzi zrobienia 18 niebieskich przedmiotów. Według mnie to sporo bo z teorii w następnym tygodniu  możesz z tego zrobić 3 epickie przedmioty. To naprawdę całkiem nieźle.

Edited by Branderyk

8 hours ago, Branderyk said:

Codziennie z zadań można wyciągnąć 400-600 scrapa, z sezonu - fakt, raz na miesiąc - chyba około 1000. Można robić pve dla samej zabawy, albo farmić paliwo. Paliwo sprzedawać albo robić za nie rajdy i farmić miedź, a jej nadwyżki sprzedawać. Tygodniowo możesz łącznie zdobyć 5600 scrapa co daje możliwość z wystarczającą ilością miedzi zrobienia 18 niebieskich przedmiotów. Według mnie to sporo bo z teorii w następnym tygodniu  możesz z tego zrobić 3 epickie przedmioty. To naprawdę całkiem nieźle.

Z sezonu nawet 2,5k da radę jeżeli doliczyć to co dostajesz z meczyku

Negatywne odczucia mam jedno a nawet dwa takie co chyba wszystkich drażni

1. Dlaczego nie ma opcji żeby wyłączyć całkowicie czat ??? Tam co sekunda albo co 5sekund leci "WWWWWWWWW..." albo "AAAAAAAAAAAA..." taki tam spam bla bla dziękuje nie chcę nawet na to patrzeć. Jedynie można przesunąć okno w inną stronę ale nie poza krawędź ekranu lub dodawac wszystkich jak leci do czarnej listy ale szkoda wysiłku.

2. Skala przydziału graczy do rozgrywki za duża - Brak prawie całkowity balansu graczy początkujących którzy nie mają właściwie nic jeszcze kilka części i rzuca się ich do gry z graczami co już mają masę części rakiety działa itp taka gra kończy się zawsze przegraną ja tak miałem jak zaczynałem nic fajnego skala przydziału graczy nie równych sobie jest za duża powinni to naprawić

Jak poprawią te podstawowe sprawy to potem można dyskutować o płatnościach na razie traktuje ta grę z przymrużeniem oka nie wiem czy będę w nią dalej grał po godzinie rozgrywki robi się nudna. Ogólnie nie ma swobody w budowaniu pojazdów bo każdy jest ograniczony ilością części których nie da się kupić nawet na handlu jak podwozia ściany dachy jedynie dostaje się kilka za osiągnięcie nowego poziomu i czemu kabina decyduje w tej grze o zniszczeniu pojazdu i ilości w jaką można wyposażyć pojazd co za poroniony pomysł mogli dodać fotel kierowcy czy coś takiego a kabiny nie można obracać przy budowaniu ani jej budować z elementów

On 11.06.2017 at 3:51 PM, Branderyk said:

Codziennie z zadań można wyciągnąć 400-600 scrapa, z sezonu - fakt, raz na miesiąc - chyba około 1000. Można robić pvp dla samej zabawy, albo farmić paliwo. Paliwo sprzedawać albo robić za nie rajdy i farmić miedź, a jej nadwyżki sprzedawać. Tygodniowo możesz łącznie zdobyć 5600 scrapa co daje możliwość z wystarczającą ilością miedzi zrobienia 18 niebieskich przedmiotów. Według mnie to sporo bo z teorii w następnym tygodniu  możesz z tego zrobić 3 epickie przedmioty. To naprawdę całkiem nieźle.

Tylko sezony są specyficzne bo masz narzucone pewne rzeczy, strzelanie z dział i zabicie 50 przeciwników to wymaga sporej ilości czasu bo z dział ciężko się strzela i trafić jest ciężko na dalszy dystans, chyba że ja nie wiem jak celować.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.