Sign in to follow this  
Jatsuri

Skrzynki a drop, czyli szanse hazardzisty z pustkowi

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj postanowiłem zrobić pewien eksperyment, który miał sprawdzić jakiego trzeba mieć farta i ile procent mniej/więcej szansy jest na dropnięcie dobrego, czyli niebieskiego przedmiotu lub też fioletowego malowania z białych skrzynek. Zakupiłem 22 skrzynki i kosztowało mnie to wydanie całego mojego skarbca (czyli ok 380 kredytów) i o to moje efekty:

1. Chord (biały)
2. Docker (biały)
3. Paint Cherry (malowanie białe)
4. Weapon radiator (biały)
5. Car Jack (biały)
6. Small Wheel (biały)
7. Radio (biały)
8. Paint Wastleland (białe malowanie)
9. Small radar (biały)
10. Chord (biały)
11. Square cover (biały)
12. Lupara (biały)
13. Small Radar (biały)
14.Small wheel (biały)
15. Chord (biały)
16. Fuel Barrel (biały)
17. Small Wheel (biały)
18. Small Radar (biały)
19.Small Wheel (biały)
20.Avia booster (biały)
21.Car Jack (biały)
22.Huntsman (biały)

I tu badanie się skończyło, bo brakło mi zwyczajnie kasy, a zbieranie przez 22 dni skrzynek by mnie zwyczajnie znudziło ;). Jeżeli chodzi o procent, to niestety nie mogę go wyliczyć gdyż pewnie przy otwarciu 100 skrzynek by mi ładne wyniki wyszły a tak to zakładam, że szansa na to, że wypadnie jakiś dobry przedmiot jest bardzo niska, może coś około 1%, bo kiedyś w CBT udało mi się wydropić może jeden, góra dwa niebieskie przedmioty z czego jeden to było kolczaste koło lunatyków a drugi to rura wydechowa. Eksperyment zrobiłem sam dla siebie, ale też by pokazać wam, że nie opłaca się kupować na rynku tych skrzynek, oraz za bardzo sprzedawać, bo od początku OBT cena dosyć spadła. Inną sprawą jest opłacalność niebieskich skrzynek, ale na to nie mam aż tyle czasu by poświęcić i zasobów. Także życzę szczęścia wszystkim ocalałym wojownikom pustkowi ;).

Edited by Jatsuri
  • Upvote 1

Żadnych skrzynek nie opłaca się kupować a tym bardziej otwierać ,przed OBT wiedziała to większość i mimo tego w obiegu nadal były skrzynki z zawyżoną ceną. Taki Crossoutowy WTF.

Ja zauważyłem, że w miarę otwierania skrzynek pojawia się w nich więcej niebieskich przedmiotów. Ja pozbieram sobie i zobaczę czy rzeczywiście aż takźle z lootem.

Kupować i otwierać ( ͡$ ͜ʖ ͡$) ja je muszę gdzieś opchnąć.

A tak serio to raczej marny loot z nich, jedyny plus to że lecą co jakiś czas farbki, a gdy mamy trzy (nawet rózne) jednego poziomu możemy zrobić fusion i wpadnie jedna farbka poziom wyżej.

Z tej skrzynki za 14 godzin w ciągu tygodnia dostałem.... białą dekorację za 2 coinsy, więc teraz to wszystko sprzedaje bo ja dziękuje

Po 19 skrzynkach DIY dostałem 8 różnych wariantów białych kół, kupę bezwartościowego crapu, żadnej części niebieskiej, kilka białych dekoracji. Drop rate taki sam jak w cbt czyli nie otwierać.

Na jakieś 20 skrzynek zdobytych, udało mi się zdobyć jeden niebieski (zaawansowany radar), reszta praktycznie bezwartościowa. DIY z reguły kosztują około 3-4,5C. Matematyka podpowiada że się nie opłaca, ale jak ktoś ma sporo szczęścia...

Na youtubie ludzie otwierają po 100-200 skrzynek z których lecą tylko białe - wniosek nasuwa się sam :)

• Upvote 1

Na 100 otworzonych białych ;

2 niebieskie 

3 białe farby

6 białych ozdobników

Tak więc wychodzi na to że szansa to 2%. Wkoncu tam pisze w opisie LOW chance więc nie rozumiem o co płacz. Może dziś powtórzę test.

• Upvote 1

5 minutes ago, BrEaD_WiTh_LaRd said:

Na 100 otworzonych białych ;

2 niebieskie 

3 białe farby

6 białych ozdobników

Tak więc wychodzi na to że szansa to 2%. Wkoncu tam pisze w opisie LOW chance więc nie rozumiem o co płacz. Może dziś powtórzę test.

Nie ma placzu. Pytanie tylko czy ma sens otwierac jesli istnieje (o ile istnieje) prawdopodobienstwo, ze w przyszlosci  % owa szansa zostanie zwiekszona. 

Pozdrawiam

• Upvote 1

Myślę że szansa jest wystarczająca, wkoncu to biała skrzynka która dziś łatwo zdobyć (wczoraj na stormie 3g grania 34 skrzynki) a czy warto otwierać?  Zależy czy się podchodzi do tego materialnie czy for fun. Wartość skrzynki jest tak śmieszna że te 2 % wystarcza by ja otworzyć, ale to już zależy kto co lubi.  Pozdrawiam

• Upvote 1

Sytuacja ze skrzynkami może ulec zmianie, biorąc pod uwagę ilość skarg oraz sugestii przesłanych do Developerów.

• Upvote 1

Byc moze sie mylę ale moim zdaniem problem ze skrzyniami rozwiązalby sie po wprowadzeniu 3 prostych korekt:

1) skrzyni nie mozna kupic ani sprzedać, są nagrodą za wykonane zadania

2) nagrody ze skrzyni nie mozna sprzedać

3) wysokosc nagrody musi byc precyzyjnie dobrana do trudnosci zadania lub listy zadań, czyli zadnego badziewia wypadającego ze skrzyń

W ten sposób z kazdej skrzyni lecialoby cos sensownego ale jednoczesnie nie byloby zalewania rynku przedmiotami ze skrzyń lub samymi skrzyniami, jesli chcesz miec skrzynie musisz wykonac jakies specyficzne zadanie, ale nagroda bedzie tylko dla ciebie (nie mozesz nią kupczyć)

P.S. mozna dodatkowo wprowadzić algorytm ktory ogranicza (ale nie eliminuje) wypadanie przedmiotów ktore juz mamy

4 hours ago, MadChrisPL said:

Byc moze sie mylę ale moim zdaniem problem ze skrzyniami rozwiązalby sie po wprowadzeniu 3 prostych korekt:

3) wysokosc nagrody musi byc precyzyjnie dobrana do trudnosci zadania lub listy zadań, czyli zadnego badziewia wypadającego ze skrzyń

W ten sposób z kazdej skrzyni lecialoby cos sensownego ale jednoczesnie nie byloby zalewania rynku przedmiotami ze skrzyń lub samymi skrzyniami, jesli chcesz miec skrzynie musisz wykonac jakies specyficzne zadanie, ale nagroda bedzie tylko dla ciebie (nie mozesz nią kupczyć)

P.S. mozna dodatkowo wprowadzić algorytm ktory ogranicza (ale nie eliminuje) wypadanie przedmiotów ktore juz mamy

1) Zgadzam sie.

2) Zgadzam sie. Ewentualnie moznaby dodac jakis bonus, za zlomowanie takich przedmiotow. Nasuwa sie jednak pytanie. Co z craftingiem jesli przedmiot jest polproduktem dla np fioleta? 

3) Tez sie zgadzam.

@ PS. Ewentualnie moznaby sie pokusic o opcje wyboru nagrody np gracz mogly definiowac przed startem jakiego typu losowy element chcialby uzyskac. 

Pozdrawiam

W ciągu ostatnich dni strasznie spadła wartość skrzynek. Zastanawiam się, do jakiej wartości opłaca się je sprzedawać, bo jeden niebieski element jest warty z 25-30 czyli jak trafi się co 15 skrzynkę to byłoby się na + je otwierając. Ogólnie jak tak dalej pójdzie i ceny będą tak szybko spadać to ekonomia się załamie.

Nic się nie załamie. Skrzynki są mało warte, bo szansa na dostanie niebieskiej rzeczy to coś około 1-2%. Poza tym przy najbliższym updacie przeczuwam wzrost cen skrzynek, które mają szansę na dostanie rzeczy na stałe, a nie tylko na określony czas.

Na około 300 (+/- 10) skrzynek wydropiły mi 2 niebieskie bronie, 1 niebieski element dekoracji, 2 białe farby, ze 3 białe elementy dekoracji. Skrzynki zbierałem codziennie i je jeszcze kupowałem za powyżej 2 monet za skrzynkę. Bardzo nie opłacalny interes. Wiadomo... 50 osób będzie w plecy a jedna będzie do przodu. Hazard.

te skrzynki to jest zwykły bait na frajerów, spójrzcie jak jest zrobiona animacja losowania itemu, w animacji zawsze tuż obok jest jakis item niebieski albo i lepszy (tak to zostało celowo zrobione żeby stworzyć iluzje że prawie mi sie udało, moze kiedys bede miał wiecej szczescia)

Rozwiązaniem problemu skrzyń byłoby (powtórze jeszcze raz)

Ale devsi na ten pomysł raczej nie "wpadną" bo albo nie ogarniają za bardzo albo taki pomysł odbiłby sie na ich zyskach.

Edited by MadChrisPL

On 21.07.2017 at 3:40 PM, Patryk6 said:

Nic się nie załamie. Skrzynki są mało warte, bo szansa na dostanie niebieskiej rzeczy to coś około 1-2%. Poza tym przy najbliższym updacie przeczuwam wzrost cen skrzynek, które mają szansę na dostanie rzeczy na stałe, a nie tylko na określony czas.

Tak jak mówiłem, DIY już są po 8 złota. Na tę chwilę jestem już jakieś 250 do przodu.

Edited by Patryk6

Jak na teraz, skrzynki z misji nie są nic warte. W jednej biała część a w drugiej niebieski item... Na 2h. Co zdobędę to zostawiam i czekam na lepszy kurs, bo za parę groszy to nic nie kupię.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.