Jerson

Konstrukce vozidel

Recommended Posts

Mohl by mi někdo poradit s konstrukcí vozidel? Konkrétně mám otázky:

1) ovlivňuje nějak počet a rozmístění upevňovacícg bodů odolnost dané   části? Tedy je rozdíl, když uchytím kulomet ke kabine jen za jeden roh, nebo ho připevní přímo doprostřed kabiny?

2) hraje se nějak na výhled, nebo můžu zakrýt všechna okna kabiny neprůhlednými díly, aniž by to mělo vliv na viditelnost nepřátel a jejich značek?

3) je rozdíl, když připevním díl k rámu (při spojování se na rámu ukazují jiné značky než na ostatních částech), ke kabině nebo k jiné části? 

Případně dají se odpovědi na podobné otázky najít v nějaké encyklopedii? 

1. ne maximálně leda ze kdys ti drží více části jednu například zbran je menší pravděpodobnost že o ní přijdeš protože ti ji drži třeba 1 čtvereček na jedne časti a tím padem musíš přijít o ty dané časti aby si o ní přišel takže je vždy lepší upevnovát na vice častí

2. vůbec tady žádný spot není nebo jsem si ani ne všiml snad jen kdys má někdo v týmu ten radar co stoji 1 energi tak je to pouze + ale nic za to ne dostaneš.. ..

3.jen u zbraní je nejlepší je mít ji jedním čtvercem na kabině kvůli tomu že kabina umírá poslední takže pokud dáš zbran na ní tak o ni nepřijdeš kdyš ti ji někdo neustřelí

kdybys měl zájem mrkni na muj stream tam ti popřípadě rad zodpovím tvé další otázky :)

• Upvote 1

Mohl by mi někdo poradit s konstrukcí vozidel? Konkrétně mám otázky:

1) ovlivňuje nějak počet a rozmístění upevňovacícg bodů odolnost dané   části? Tedy je rozdíl, když uchytím kulomet ke kabine jen za jeden roh, nebo ho připevní přímo doprostřed kabiny?

2) hraje se nějak na výhled, nebo můžu zakrýt všechna okna kabiny neprůhlednými díly, aniž by to mělo vliv na viditelnost nepřátel a jejich značek?

3) je rozdíl, když připevním díl k rámu (při spojování se na rámu ukazují jiné značky než na ostatních částech), ke kabině nebo k jiné části? 

Případně dají se odpovědi na podobné otázky najít v nějaké encyklopedii? 

Já bohužel nemám čas sledovat videa, dávám přednost psanému textu, proto se ptám tady. 

Zbraně se vždy snažím připevnit přímo na kabinu, právě kvůli vydrži, jen ve hře vidím spoustu aut i oficiálních blueprintů, které je mají na součástkách s ne moc velkou hodnotou structure (o které předpokládám, že určuje odolnost a výdrž dílu), tak jsem chtěl vědět, zda to nefunguje jinak. 

Jak již psal Rimtech - je určitě lepší dávat zbraň na kabinu (pokud Ti to konstrukce tvého vozidla dovoluje :) ). Pokud dáš zbraň třeba jen na jednu součástku s malou strukturou (jinak ano, tvá úvaha o výdrži je správná) - stačí, aby Ti někdo ustřelil danou součástku a s ní půjde "do šrotu" i celá zbraň. 

• Upvote 1

screenshot-170617-040641.thumb.jpg.cbe62

vozidla se ničí postupnou likvidací jednotlivých dílů, na "tuhost konstrukce a kvalitu svarů" se tu nehraje. pro celkovou odolnost je zásadní umístit výbušné a klíčové elementy (např. barel na sběr benzínu a generátor) do rámu a shora řádně obestavět; tyto díly nesmí vyčnívat pod rám, jinak budou drhnout o nerovnosti terénu a při jízdě způsobovat nepředvídatelné změny směru. co jsem si všimla, tak někteří hráči je zdola ještě kryjí plochým poklopem na kanál (manhole cover) pro případ odkrytí spodku vozidla při převrácení.

:001j:

6 hours ago, Marie_CZ said:

vozidla se ničí postupnou likvidací jednotlivých dílů, na "tuhost konstrukce a kvalitu svarů" se tu nehraje. pro celkovou odolnost je zásadní umístit výbušné a klíčové elementy (např. barel na sběr benzínu a generátor) do rámu a shora řádně obestavět; tyto díly nesmí vyčnívat pod rám, jinak budou drhnout o nerovnosti terénu a při jízdě způsobovat nepředvídatelné změny směru. co jsem si všimla, tak někteří hráči je zdola ještě kryjí plochým poklopem na kanál (manhole cover) pro případ odkrytí spodku vozidla při převrácení.

Manhole cover v takovám případě moc nepomůže. Nevýhoda je při převrácení, to je pak jistá smrt. Já dávám všchny důležité částí za kabinu a zadek kryjí 3-4 díly.

Maximální počet dílů vozidla je 80. Počet dílů se postupně zvětšuje s tím, jak se zvedá lvl u frakce Engineers. 

Například na lvlu 19 se Ti zvětší počet součástek na 56 - informace o tom kdy a na kolik se limit zvětší, najdeš ve Factions - Engineers - Equipment a klepnout na "All" (viz screen).

xo_limit_soucastek.png

Ještě jsem se chtěl zeptat, má nějaký vliv barva? Přesněji plechovku Tester Dye, a koukal jsem že se nabízí za 10 až 20 tisíc - má to nějaký význam, nebo je to prostě jen relativně vzácná a drahá frajeřinka? 

4 hours ago, Jerson said:

Ještě jsem se chtěl zeptat, má nějaký vliv barva? Přesněji plechovku Tester Dye, a koukal jsem že se nabízí za 10 až 20 tisíc - má to nějaký význam, nebo je to prostě jen relativně vzácná a drahá frajeřinka? 

Barva nemá vliv na nic ne?

barva vozidel má naprosto zásadní vliv na estetický prožitek hráčů!!!

(samozřejmě jde pouze o efekt, na efektivitu nemá žádný dopad. vysoká cena je způsobená momentální minimální nabídkou.)

:yes_yes_yes:

screenshot-170619-194837.thumb.jpg.b0c5e

má na MM vliv power score 3999 vs 4013, resp. je 4000 nějaká výkonnostní hranice? nechce se mi ubírat kvůli 48% bonusu reputace.

btw, stavíte raději pro potěchu oka a legraci při jízdě/boji, nebo preferujete krabicoidní mrazáky stavěné na odolnost?

screenshot-170619-201304.thumb.jpg.d2cdc

screenshot-170619-201017.thumb.jpg.98fff

screenshot-170619-202031.thumb.jpg.160ca

screenshot-170619-202433.thumb.jpg.4db35

screenshot-170619-202248.thumb.jpg.5435c

screenshot-170619-202735.thumb.jpg.42be1

Edited by Marie_CZ

Nevěděl jsem zda barva nějak nezvyšuje příděl zkušeností nebo Power level nebo zda není nějaký bonus za získání všech plechovek s barvou, prostě něco co vy ospravedlňovalo cenu vyšší než má většina ostatních relativně vzácných součástek. 

@Marie_CZ vzhledem k tomu, že jsem na levelu 8 a součástek mám jen pár, tak si žádnou estetiku ani nemůžu dovolit a stavím že všeho co mám ba odolnost, abych se vůbec vyhrabal výš. 

Edited by Jerson

21 hours ago, Marie_CZ said:

barva vozidel má naprosto zásadní vliv na estetický prožitek hráčů!!!

(samozřejmě jde pouze o efekt, na efektivitu nemá žádný dopad. vysoká cena je způsobená momentální minimální nabídkou.)

má na MM vliv power score 3999 vs 4013, resp. je 4000 nějaká výkonnostní hranice? nechce se mi ubírat kvůli 48% bonusu reputace.

btw, stavíte raději pro potěchu oka a legraci při jízdě/boji, nebo preferujete krabicoidní mrazáky stavěné na odolnost?

Já se snažím o vše. O dobrou ochranu, palebnou sílu i o dobrý design. Krabicoidní výtvory si nechávám pro PVE.

screenshot-170620-173038.jpg

3 hours ago, Jerson said:

A co takhle poradit i lidem, kteří ještě nemají potřebný level? 

Na vstup do klanu můžu zjevně zepomenout, několikahodinové hraní denně nejde s rodinným životem dohromady, ale rady do jaké frakce se pustit a jak stavět auta by se mi hodily už teď. 

přijde na to, jaký typ vozidel, zbraní (a hraní obecně) preferuješ: na lehké buginy (kabina "Growl", kulomety) zvol Lunatics, na těžkou výbavu (kabina "Humpback", kanóny) se přidej ke Scavengers, Nomads mi přijdou takoví nevýrazní. nejuniverzálnější kabina je "Jawbreaker". na pomalejší/rozvážnější ježdění se mi osvědčily pásy "Armored track" (stačí pouze ty), "Hardened track" jsou svižnější, pro velkou odolnost se hodí dopředu a za ně stačí jeden pár kol. samotná kola je dobré mít alespoň ve třech párech. u kanónů je nejlepší poměr výkon/napájení/cena u "Little Boy", nejoblíbenější kulomety jsou "Spectre-2", s raketometem "AT Wasp" (případně s dražším "Cricket 1M" ) se dá také dobře vyřádit. také je dobré si uvědomit, že u některých zbraní se míří natáčením vozidla, takže sice výkon velký, ale reakce pomalé a je třeba více předvídat. zásadní je koupit generátor energie napájení, u lehkých vozidel "Car jack", ke kanónům "Ammo pack(y)", k rychlopalným zbraním chladič(e) a radiátor(y). pro lepší přehled o bojišti občas používám vylepšený "Improved radar Antenna  M" (dosah 585 metrů a nepotřebuje napájení).

pro zrychlení postupu ze začátku hraj easy raids a maximálně do vyčerpání bonusového denního limitu 60.000 bodů. všechny vyježděné komodity prodávej a obratem dokupuj potřebné vybavení. pro 200 jednotek benzínu (denní příděl zdarma) je třeba level 10, tak před tím (pokud je čas na hraní) klidně dokupuj v obchodě. jinak obchodování se momentálně téměř nevyplácí (časy, kdy jsem koupila Humpback za 1.600 a prodala za 3.500 jsou pryč) a je časově náročné, výroba také moc smyslu nedává (kolikrát je levnější a především okamžité si věc rovnou koupit).

při nákupu slotů pro vozidla ("Blueprints") pozor na to, že disketa "Blueprint storage" je pouze na jeden slot! (toto info mě stálo 900 c :-D ), ale dá se využít osm výstavních slotů (Publish>Exhibition>Owned) a dle momentální potřeby si dříve uložená vlastní vozidla stahovat.

zvláštní: při přidání nového příspěvku všechny předešlé vidím, po znovunačtení stránky pouze prvních devět. (zkusila jsem smazat přílohy/obrázky, ale žádný vliv to nemělo.)

:015j:

Edited by Marie_CZ

založím nové vlákno, snad se bude zobrazovat korektně...

p.s.: můj příspěvek jsi smazal zbytečně, obrázky na to vliv neměly...

Edited by Marie_CZ

DJKiller666 (Posted )

Nic se nemazalo - Forum lehce "blbne" - Momentální řešení = CTRL F5 ve vláknu, jakmile se to načte znovu, vše je vidět.

screenshot-170621-060609.thumb.jpg.5177a

vlákno "Konstrukce vozidel" se nezobrazuje celé, nejlépe je začít znova...

15 hours ago, Jerson said:

A co takhle poradit i lidem, kteří ještě nemají potřebný level? 

Na vstup do klanu můžu zjevně zepomenout, několikahodinové hraní denně nejde s rodinným životem dohromady, ale rady do jaké frakce se pustit a jak stavět auta by se mi hodily už teď. 

přijde na to, jaký typ vozidel, zbraní (a hraní obecně) preferuješ: na lehké buginy (kabina "Growl", kulomety) zvol Lunatics, na těžkou výbavu (kabina "Humpback", kanóny) se přidej ke Scavengers, Nomads mi přijdou takoví nevýrazní. nejuniverzálnější kabina je "Jawbreaker". na pomalejší/rozvážnější ježdění se mi osvědčily pásy "Armored track" (stačí pouze ty), "Hardened track" jsou svižnější, pro velkou odolnost se hodí dopředu a za ně stačí jeden pár kol. samotná kola je dobré mít alespoň ve třech párech.

pro lepší přehlednost při porovnávání parametrů je dobré si udělat podobné koláže z printscreenů:

Crossout_canony_1.thumb.jpg.8b85546c71dc

např. u kanónů je slušný poměr výkon/střelivo/cena u "Little Boy" nebo výkon/napájení/cena u "Judge 76 mm". nejoblíbenější kulomety jsou "Spectre-2", s raketometem "AT Wasp" (případně s dražším "Cricket 1M" ) se dá také dobře vyřádit. také je dobré si uvědomit, že u některých zbraní se míří natáčením vozidla, takže sice výkon velký, ale reakce pomalé a je třeba více předvídat. zásadní je koupit generátor energie napájení, u lehkých vozidel "Car jack", ke kanónům "Ammo pack(y)", k rychlopalným zbraním chladič(e) a radiátor(y). pro lepší přehled o bojišti občas používám vylepšený "Improved radar Antenna  M" (dosah 585 metrů a nepotřebuje napájení).

pro zrychlení postupu ze začátku hraj easy raids a maximálně do vyčerpání bonusového denního limitu 60.000 bodů. všechny vyježděné komodity prodávej a obratem dokupuj potřebné vybavení. pro 200 jednotek benzínu (denní příděl zdarma) je třeba level 10, tak před tím (pokud je čas na hraní) klidně dokupuj v obchodě. jinak obchodování se momentálně téměř nevyplácí (časy, kdy jsem koupila Humpback za 1.600 a prodala za 3.500 jsou pryč) a je časově náročné, výroba také moc smyslu nedává (kolikrát je levnější a především okamžité si věc rovnou koupit).

při nákupu slotů pro vozidla ("Blueprints") pozor na to, že disketa "Blueprint storage" je pouze na jeden slot! (toto info mě stálo 900 c :-D ), ale dá se využít osm výstavních slotů (Publish>Exhibition>Owned) a dle momentální potřeby si dříve uložená vlastní vozidla stahovat.

Edited by Marie_CZ
  • Upvote 1

Jak myslíš to prodávání a nákup věcí? Za to co vyjezdím v raidech dostanu jen setiny kreditů, takže nemám ta co kupovat nějaké lepší vybavení. Přidal jsem dvě plechovky barvy za celkem 60 kreditů a koupil jsem kanón Rapier, který se ukázal k ničemu, je moc pomalý a málo účinný. Ale pokud se nevyplatí vyrábět, jak se mám dostat k lepším věcem? Tedy ne že bych měl co vyrábět, na lepší věci stejně nemám materiál. 

Ono je to složitější. Výroba by měla být levnější, ale vzhledem k tomu, že není ještě zafixovaná ekonomika, tak se ohledně trhu nedá moc radit. Viz poslední patch který srazil ceny kulometů (nerf) a paliva (větší zisky paliva z misí), což se následně promítne i do ostatních komodit. Další patch to může být zase jinak, takže prognózy co se vyplatí nejde udělat.
Obecně ale platí, že s rostoucím počtem hráčů a větším zásobováním trhu jdou a půjdou ceny dolů. Takže by opravdu mělo být lepší teď všechno prodávat a věci kupovat hotové. Oproti výrobě sice připlatíš pár kreditů, ale máš  to hned.
Ceny letí dolů o jednotky až desítky procent, takže syslit si suroviny na následnou stavbu je nyní ztrátové. 
V minulém týdnu byl Avia booster i kolem 0,6C, nyní je za 0,4C. Takže prodat je hned a  nyní koupit je cca 30% zisk (mínus poplatky).

Pro žraloky se hodí tahle stránka: https://crossoutdb.com/

No, já teď zkouším počkat, zda nevzroste cena barvy Crash Tester, pokud uvažuju správně, tak ta se vyrobit nedá. V pondělí byl nejvyšší zájemce za 4000, včera už jen 2800, když jsem před dvěma týdny zapnul hru po dlouhé době, tak byla poptávka jen za 1200, tak to asi létá hodně. 

Edited by Jerson

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.