Jump to content

Konstrukce vozidel

Jerson
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, Jerson said:

Osobně nemám rád všechna kola otočná, zvlášť u delšího auta je to zbytečné, prostřední otočná kola pak jdou po smyku. Používám čtyři páry, a buď jsou řiditelné dva přední, nebo přední a zadní, maximálně dva přední a zadní. On vůbec otočný zadek není taková výhra, když je třeba otočit se těsně u zdi. 

A se svým současným nijak zvlášť úžasným vozíkem, které je velké a přitom dost slabé vždycky pásáky přejedu a když kolem nich kroužím, nestíhají se otáčet, nehledě na dost pomalé zatáčení za jízdy. Proto chci zkusit polopásák a když by to nebylo ono, tak zůstanu u kol, jakkoliv mám pro tanky slabost. 

Spíše přemýšlím, jaký poměr kulometů, minigunů a brokovnic zvolit. U druhé verze dva otočné kanóny snad nějak umístím, a na raketomet už mi stejně asi nezbyde. 

No k těm kolům... Tak mě třeba vyhovuje umístit jeden pár pevných kol do prostředka vozidla. Skoro bych řekl, že je to i obratnější než se všemi ST,  máš hned nějakou nosnost k dobru. Takhle to jedu já.

Teď zrovna taky plánuji přezout mé PVE vozítko (má už moc kol, točí se z toho hlava:D) na tři páry Large a určitě vezmu jeden pár pevných kol.

ono u těch středních ST kol jde především o to, že když ti ustřelí přední/zadní, tak stále můžeš manévrovat.

5994bbb469770_Motorida.thumb.jpg.688d70d

Light engine vs. Improved engine vs. Powerful engine Mk2, kabina Fury. závěr si každý jistě vyvodí sám.

:002j:

tedy ty piditapety jsou dost naprd (šetřím kapacitu příloh - už jsem na 37 %). pokud je to na vás příliš drobné, tak si to stáhněte, ať si můžete alespoň zobrazit 100% velikost (na výšku to má 1728 pi).

Edited by Marie_CZ

Viděl jsem konstrukci, která má po stranách harvesteru vpřed vysazená klepeta s pilami, takže když se mezi ně dostane cokoliv menšího, už nemá šanci uniknout. V testovací jízdě proti malým bitů extra efektivní. Ale netuším, jak to funguje proti autům jiných hráčů. 

Motory si prohlédnu na monitoru místo mobilu, díky za ně. 

A pokud jde o kola, tak když už přijdu o dva přední páry zatáčecích kol, je celkem jedno, už jsem stejně úplně v háji a nulová ovladatelnost je mi celkem jedno. 

Ono je hloupé, že kola točí všechna stejně bez ohledu na vzdálenost od středu otáčení, takže když mám dva páry otočných kol, mám maximální obratnost. Třetí pár otočných kol umístěných kamkoliv mezi ně obratnost sníží, protože oboje přední jdou částečně do smyku a výsledná křivka zatáčení je někde mezi jejich křivkami v závislosti na adhezi jednotlivých párů,  zatímco jeden pár pevných doprostřed mezi ně obratnost prakticky zachová. 

7 hours ago, Marie_CZ said:

5994bbb469770_Motorida.thumb.jpg.688d70d

Light engine vs. Improved engine vs. Powerful engine Mk2, kabina Fury. závěr si každý jistě vyvodí sám.

moc nechápu proč si zvolila tento pokus zrovna na tak malém a navíc přetíženém autíčku...???...ale jinak zajímavé,palec hore.

Edited by Kaunmann

rozlep jedno oko, pak druhé, dej si první kávu a najdi na obrázku osm rozdílů. v klidu, nikam nespěcháme.

:006j:

599525989caf1_desetivlec.jpg.72a8ef51a26

a já si konečně půjdu nechat zdát o dvanáctiválci dechem hlazeném.

:yes_yes_yes:

5 hours ago, Jerson said:

Ono je hloupé, že kola točí všechna stejně bez ohledu na vzdálenost od středu otáčení, takže když mám dva páry otočných kol, mám maximální obratnost. Třetí pár otočných kol umístěných kamkoliv mezi ně obratnost sníží, protože oboje přední jdou částečně do smyku a výsledná křivka zatáčení je někde mezi jejich křivkami v závislosti na adhezi jednotlivých párů,  zatímco jeden pár pevných doprostřed mezi ně obratnost prakticky zachová. 

Je fakt že se ty kola chovají trošku splašeně... Víc mi však vadí zvláštní fyzika vozidel, konkrétně náchylnost na převrácení, ta je dle mého přehnaná. Kdyby to tak bylo i v reálu, asi by se všechna auta převrátila v první zatáčce na střechu. To by pak všichni výrobci museli oslňovat nejen el. stahováním okýnek v základu ale i car Jackem.

13 minutes ago, SamaelVargus said:

Je fakt že se ty kola chovají trošku splašeně... Víc mi však vadí zvláštní fyzika vozidel, konkrétně náchylnost na převrácení, ta je dle mého přehnaná. Kdyby to tak bylo i v reálu, asi by se všechna auta převrátila v první zatáčce na střechu. To by pak všichni výrobci museli oslňovat nejen el. stahováním okýnek v základu ale i car Jackem.

tak je to jen hra...a určitě to není snaha o simulátor...takle se v tom šťourat tak najdeš milión rozdílů oproti realitě :)

Jo to chápu ale tohle je celkem markantní a dle mého by nebylo nic složitého to opravit. Jen mě štve že si vždy postavím nějako vozítko, říkám si jak se mi povedlo... hurá na testovací jízdu a ejhle zase se převrací, takže musím nesmyslně rozšiřovat podvozek a tím zbytečně odhalovat kola.

13 minutes ago, SamaelVargus said:

Jo to chápu ale tohle je celkem markantní a dle mého by nebylo nic složitého to opravit.

skoro bych tvrdil přesný opak...nastavení fyzikálního modelu ve hrách je jedna z nejsložitějších věcí a spousta studií tomu věnuje celá léta výzkumu a podobně a většina závodních her s tím má obrovský problém a pokud se pokuší o simulaci tak i takový borci jako jsou Codemasters co již přes 20 let vyvíjí série rally,F1 atd závodů nemají zcela uspokojivé výsledky...a to sou jen obyčejné závody na asfalotvém povrchu, když to porovnáš s těmi orgiemi tady na všech površích a nejrůznějších nárazů a výbuchů, tak to vývojářům vůbec nezávidim...hráči jsou dnes neuvěřitelně zhýčkaní,jen si stačí vzpomenout jak vypadaly fyzikální modely ve hrách před 10 ti lety...

Edited by Kaunmann

Mi se to zas tak přehnané nezdá. Když si vzpomenete, jak se převracela první verze Mercedesu A a tady stavíme vozidla s těžištěm hodně vysoko, tak je to OK.
Proto se třeba Jawbreaker nepřevrací vůbec, je to placaté, takže nízko těžiště. Pokud ho nezvednete nějakou konstrukcí a tunou zbraní v nejvyšším bodě, tak na rovině ani převrátit nejde, dřív se utrhnou kola a jdete do smyku.
Trucker kterému dáte na střechu kanón už se převrací snadno a je třeba ho buď rozšířit, nebo zatížit podvozek.
Tím že spousta buildů je vyšších než širších a nejtěžší věci jsou nejvýš, tak se zdá že se to moc převrací, ale to je prostě z pohledu stability hodně blbá konstrukce. 

• Upvote 1

Mně to převracení nepřijde tak nereálné. Je fakt, že když postavím klasický náklaďák, tak se převrátí snadno, ale to bude i tím že můžu v plné rychlosti točit okamžitě až na doraz. Druhá věc je, že většina dílů je poměrně těžkých, hodně z nich se umisťuje vysoko, tak se potom nedivím, že se auto v první zatáčce převrátí.

Apropo nevíte náhodou jestli se kola Large Wheel vejdou do blatníků Large Fender. Názvy spolu tak nějak korespondují ale jeden nikdy neví

6 hours ago, Kaunmann said:

moc nechápu proč si zvolila tento pokus zrovna na tak malém a navíc přetíženém autíčku...???...ale jinak zajímavé,palec hore.

5 hours ago, Kaunmann said:

arogantní rádobyvtipné rakce ti dou, ale můj dotaz si asi nepochopila.....

upřímně řečeno nepochopila. motory jsou osazené k mírně zatížené sestavě (levý sloupec), aby byl vidět přínos pro akceleraci, i na přetížené (pravý sloupec) pro posouzení "jestli to vůbec rozjedu". o žádný exaktní pokus mi nešlo. pro zobrazení grafického ukazatele parametrů vozidla (resp. vlivu motoru) je jeho velikost irelevantní, pro grafické/orientační tabulky jsou rozhodující použité jednotky (kabina, motor) a celková hmotnost dílů, nikoli jejich geometrie. pokud byl dotaz směřovaný výhradně na prostý fakt "proč na tak malém" - jednalo se o počáteční stadium stavby pro dvojitý kombajn, při kterém jsem řešila i výběr motoru a napadlo mě, že by se to mohlo někomu (Jersonovi) hodit. nejednalo se o vozidlo, ale spíše o držák komponent ve tvaru vozidla.

ty nechápeš, já jsem nepochopila... možná by bylo dobré v dotazu konkrétně uvést, co se ti nezdá; při jeho formulování kolikrát jeden zjistí, že není na co se ptát (nebo si odpoví sám).

:002j:

Edited by Marie_CZ

TO MARIE_CZ :ano chtěl sem tím jen říct,že by to bylo možná relevantnější předvést na nějakém reálnějším a těžším (12-17tun ?)vozidle (s jinou kabinou), kde by vynikly více ty rozdíly v motorech,dle mě :)

a i mě by to osobně víc pomohlo,protože takové vozidlo budu spíše stavět, až si nějaký z těch fialových motoru konečně teď pořídim :)

Edited by Kaunmann

u velkých/těžkých sestav je to jasně dané: minimálně Jawbreaker, ale převážně Humpback. a na něj (s Gas generatorem 12+3 e) když dáš 3x Executioner (15 e), tak jsou další úvahy zbytečné. takže Light engine k svižnějším Jawbreaker buildům (u brokovnicových buildů se spíše upřednostní využití energie pro chlazení zbraní) a Powerful engine Mk2 pro rozhýbání a ládování mamutích příšer či Fat Manů. ostatní kombinace kabin a generátorů jsou spíše okrajovou záležitostí a nemá cenu se jimi obecně zabývat.

Edited by Marie_CZ

7 minutes ago, Marie_CZ said:

u velkých/těžkých sestav je to jasně dané: minimálně Jawbreaker, ale převážně Humpback. a na něj (s Gas generatorem 12+3 e) když dáš 3x Executioner (15 e), tak jsou další úvahy zbytečné. takže nejspíš Powerful engine Mk2 pro rozhýbání a ládování mamutích příšer či Fat Manů, u brokovnicových buildů se spíše upřednostní chlazení zbraní; ostatní kombinace jsou spíše okrajovou záležitostí a nemá cenu se jimi obecně zabývat.

no já právě dost laškuju s představou, že bych dal ten improved engine a ušetřil energii a doufal, že by to mohlo stačit na nějaké slušné rozjetí vozítka (kabinu mám už Humpbacka), protože fat many a zejména exekučky nejsou muj šálek kávy...jedu trochu mimo mainstream a vozim Spectery,Impulsy nebo Equalisery...

Edited by Kaunmann

Já na Jaw s brokou vozím LE, sice už jsem skoro na hranici využitelnosti bo vážím přes 10 tun, ale furt ten LE zvedá akceleraci na dvojnásobek.
Jiný motor se tam nevleze, protože energii potřebuju na chladiče.
Ale dneska dostavím Thunderbolta, takže nahradím 2 modré broky jednou fialovou a zbydou mi dvě energie. Ale vidím to na další dva chladiče:D.

5995c51d2002e_Motorida2.thumb.jpg.32031b

to Kaunmann:

pokud chceš "slušně rozjíždět S, E, I", tak je Jawbreaker rozhodně lepší volbou, nežli nejpomalejší Humpback. pokud předpokládáš, že ti ho motor nějak výrazně zrychlí, vyhledej si vlákna, kde je popsáno, jak to vlastně funguje.

to HavranRyc:

a co upgrade Jawbreakeru (+ 10 % tonnage nebo mass, a možná se i pokusit o oba - to podle využití/buildu)? + 3 % mass lze vyždímat z upgrage motoru, a nakonec + 500 kg na tonnage i mass doexpením Jacka na max.

gratulace k nové brokovnici! od zítřka začneš pošilhávat po Hammerfallkách, a až je budeš mít, přejdeš na set Spitfireů.

• Thanks 1

22 minutes ago, Marie_CZ said:

pokud chceš "slušně rozjíždět S, E, I", tak je Jawbreaker rozhodně lepší volbou, nežli nejpomalejší Humpback. pokud předpokládáš, že ti ho motor nějak výrazně zrychlí, vyhledej si vlákna, kde je popsáno, jak to vlastně funguje.

díky moc tohle je super :)  Humpbacka mám do raidů a brawlů kde tolik nerozhoduje rychlost, ale PS. A s light enginem se to prostě nedá ani tak skoro. Jinak chápu, že od něj nemůžu čekat zázraky, a že je to prostě pomalá kabinka ať do ní dám cokoliv   :) Jawbreaker je absolutně super no :)

Edited by Kaunmann

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...