Jerson

Konstrukce vozidel

Recommended Posts

omlouvám se! on se mi - po odeslání posledního příspěvku - nezobrazil pouze můj s přílohami, tak jsem myslela, že také zkoušíš. kde je chyba. refresh stránky mi nepomáhal. každopádně už je to v pořádku, tak to tak snad i vydrží.

:001j:

2 hours ago, Jerson said:

No, já teď zkouším počkat, zda nevzroste cena barvy Crash Tester, pokud uvažuju správně, tak ta se vyrobit nedá. V pondělí byl nejvyšší zájemce za 4000, včera už jen 2800, když jsem před dvěma týdny zapnul hru po dlouhé době, tak byla poptávka jen za 1200, tak to asi létá hodně. 

Pokud to není unikát který již nejde sehnat, tak jeho cena bude spíše klesat s tím, jak ji dostane více a více lidí.

2 hours ago, Jerson said:

Každopádně získat goldy tedy není tak velký problém? 

Je. 

Na začátku prý byla možnost získat tisíce goldů, ale ta již není. Dnes je jediná možnost získat C jen prodejem věcí. Já měl včera kliku že mi z týdenní truhly padla robonoha ML200, takže jsem ji prodal a udělal si cca 600 C vatu díky které nějakou dobu přežiju.
Očekávám že tady se bude ekonomika ještě měnit, protože nyní to vychází na šílený grind. Když pominu materiál, tak na jeden epic (růžový) item je potřeba cca 50 C jen za craft sady (ale na nákup sad potřebuješ dát dohromady minimálně 150C). Takže měsíc ježdění kvůli jednomu itemu? To je ve finále práce na rok udělat auto s pár epic doplňkama.

P.S.: Mi se zatím nejlépe farmí se startovacím autem, které jsem zkrátil, očesal a nechal jen Small wheels, barrel a fuel tank + 2x air drone. Je to rychlé, má to cca 220 hp, +-2000 score a vozí to přes 1000 expů za bitvu. To je teď asi nejvíc OP build do misí. Easy to play, člověk nepotřebuje aim, jen řídí. Chce to jen trochu trpělivosti a killy to sbírá samo. Očekávám brzký nerf, protože je to pedobear jako prase.

Edited by HavranRyc

stejně to blblo včera ve vlákně  "Konstrukce vozidel", ale po dnešní údržbě fóra se to spravilo.

v raidech vyjezdíš měď, v jednoduchých sezónních misích železný šrot - o obojí je stále zájem (a dá se plnit společně) a rychle se prodává. za to koupíš cokoli, na čem se dá alespoň něco vydělat a během hraní to několikrát otočíš. samozřejmě je naprosto zásadní počítat s 10% srážkou z prodejní ceny a ceny snižovat/zvyšovat pouze o 0,01 c. ceny se také mění v průběhu dne, tak je možné ráno zadat poptávku, a večer ji (v případě úspěšného nákupu) prodat. ceny "specialitek" typu nátěr crash tester jsou jen "jestli se někdo chytí", po čase se usadí na normálnějších hodnotách.

já jsem podobně tragický vývoj trhu ve hře předpokládala, tak jsem první dva týdny ve hře strávila převážně obchodováním:

sysel.thumb.jpg.6b430f2238d6e89a175dffed

momentálně vydělat několik tisíc céček denně už (mi) nejde.

Nyní jak se dívám se nevyplatí vyrábět skoro nic, ceny za hotové věci jsou nižší než náklady na výrobu.

Když si https://crossoutdb.com/ rozkliknete daný item, tak je tam hezky rozepsáno z čeho se item skládá a kolik je cena jednotlivých surovin, takže je vidět co kupovat a co skládat.

Jen pozor, není tam započítána cena za craft sadu, takže pro modré obecně je třeba odečíst 5C, pro růžové cca 50C z položky "Profit".

Jsou, ale je otázka co od vozidla čekáš. Pokud stavíš rushera z 2. vlny, tak 4 kola stačí, protože obranu máš postavenou na tom, že tě netrefí -> Vyletíš zpoza rohu, vysypeš se a zmizíš přebít, případně kroužíš utažené zatáčky -> rychlost je tvou obranou.

Pokud chceš facetankovat, vyměňovat dmg a brawlovat, tak víc kol = větší výdrž (kola dávají solidní boční armor) a hlavně nezůstaneš sedět jak kachna po prvním focusu od enemy.

Obecně do Raidů se staví spíš pomalé opevněné mašiny co musí vydržet celý raid.
Na PvP se výborně uplatní i lehké rychlé bugginy, které v Raidu nemají šanci.

On 21. 6. 2017 at 6:01 AM, Marie_CZ said:

5949f25aa6c56_35parts.thumb.jpg.fb5ef8b0

tak jsem večer byla solidární k levelu 8 a maximu 35 součástek...

:001j:

Teď jsem si to pustil - co je na tom solidárního s levelem 8? Na levelu 8 něco takového nemám šanci postavit.

jak to, že ne? na konci videa je postupné rozebrání vozidla - jako stavební návod a zároveň seznam použitých dílů. ještě jsem se kontrolně dívala do výbavy Engineers, jaké součástky mají odemknuté do levelu 8. nebo jsem snad něco přehlédla?

:dntknw:

Jsem na desátém levelu a nemám polovinu těch součástek, nemluvě o dvojitých kolech a podobných vychytávkách. Taky energy ti vychází na 4500, přitom na levelu 8 se dostanu tak na 2800.

2 hours ago, Marie_CZ said:

jak to, že ne? na konci videa je postupné rozebrání vozidla - jako stavební návod a zároveň seznam použitých dílů. ještě jsem se kontrolně dívala do výbavy Engineers, jaké součástky mají odemknuté do levelu 8. nebo jsem snad něco přehlédla?

:dntknw:

Možná jste kdysi stavěli tohle na lvl 8, ale dneska na lvl 8 je člověk rád když nasyslí na jednu modrou věc. O fialkách nemluvě, to je utopie i pro level 15.
Není ani tak problém materiál, ale kredity nejsou. Pokud člověk nemá luck na kontejnery a věci z nich, tak se dá vydělat cca 10 C denně, ale chce to pár hodin ježdění...

no tak to je ale evidentní nepochopení hry! dvojitá kola nejsou podmíněná dosaženou úrovní, lze si je kdykoli koupit, to samé zbraně či různé zdobení (barvy, světla, rohy a pod.). obchodování a výroba jsou nedílnou součástí hry; lze se na začátku věnovat převážně obchodování a slušně se vybavit již na nízkých levelech.

"Energy" určuje zvolená kabina s případným generátorem; podle hodnoty jsi měl evidentně na mysli "Power score" - to určují použité komponenty (součet jejich hodnot). Na herní výsledky to zas až tak zásadní vliv nemá, např. v raidech mám kolikrát PS větší než zbytek týmu, přitom dosažené výsledky jsou vyrovnané. v misích tě zas MM dává do podobně silných skupin.

nevím, co si představit pod několikahodinovým syslením na jednu modrou věc; jejich výroba se odemkne v levelu 1 - např. na kanón "Little Boy 6LB" si lze měď vyjezdit v deseti raidech (denní příděl benzínu) a šrot (pokud ho nemáš vyježděný) si koupit za prodej jednoho kanystru benzínu získaného v misích (nákup dalších sedmi položek je v haléřových hodnotách). takže po týdnu bys měl být schopný si pořídit z prodeje vyrobeného minimálně jednu "fialovou věc". jen to chce být trochu aktivní...

:002j:

příklad: "AT Wasp" - výroba u Lunetics:

pronájem dílny (25/5) - 5 c, šrot - 13 c, měď - 20 c, 3x Avia booster - 0,8 c, 2x Avenger 57 mm - 0,14 c, 2x Radar small - 0,08 = celkem 39,74 c.

takže si s ním pohrát a pak prodat za 50 c (srážka 10 %) - máš k dispozici 45 c (zisk 5c), nebo rovnou prodat měď a šrot a mít 33 c. po týdnu to dá 315/231 c. za to se dá pořídit třeba šest slušných kol. a to jen při velmi pasivním přístupu. samozřejmě se tomu můžeš věnovat jeden večer naplno a to pak je o jiných číslech...

:017:  :yes_yes_yes:

Edited by Marie_CZ

On 22. 6. 2017 at 7:18 AM, Jerson said:

Nejsou vozítka s více koly výrazně pomalejší? 

On 22. 6. 2017 at 10:41 AM, HavranRyc said:

Jsou, ale je otázka co od vozidla čekáš. Pokud stavíš rushera z 2. vlny, tak 4 kola stačí, protože obranu máš postavenou na tom, že tě netrefí -> Vyletíš zpoza rohu, vysypeš se a zmizíš přebít, případně kroužíš utažené zatáčky -> rychlost je tvou obranou.

Pokud chceš facetankovat, vyměňovat dmg a brawlovat, tak víc kol = větší výdrž (kola dávají solidní boční armor) a hlavně nezůstaneš sedět jak kachna po prvním focusu od enemy.

Obecně do Raidů se staví spíš pomalé opevněné mašiny co musí vydržet celý raid.
Na PvP se výborně uplatní i lehké rychlé bugginy, které v Raidu nemají šanci.

screenshot-170623-203648.thumb.jpg.8b1bc

"výrazně pomalejší" je dost relativní, dost záleží také na zvolené kabině. ono přesně řídit (a případně mířit s raketomety/kanóny) s příliš rychlým a točivým vozidlem, zláště v prostorách továrny či města, je fuška a nějaké zpomalení/zklidnění jízdy může být žádoucí. výběr kol ovlivňuje odolnost, hmotnost a power score. vybalancovat vlastnosti vozidla kombinací kabiny (s případným motorem) a kol si nějaký čas vezme. a hlavně záleží na účelu - jak píše HavranRyc.

ta variabilita, různé kombinování, špekulování s čím do čeho - to se mi na cro$$outu fakt líbí!!!

:good:

To "kdykoliv koupit" je jen teoretická možnost. Nemám dost kreditů, abych si koupil jedinou modrou věc, a prodejem přebytků jsem vydělal asi tak 3 c za den. Nehledě an to, že AT Wasp těžko prodám za 50 c, když jsou nabídky od 47.70 a poptávky od 43.01.

no ono je to jako v běžném životě: kdo se stará - ten má.

:002j:

musíš aktivně vyhledávat položky, u kterých je míra zisku zajímavá s ohledem na investici, tzn. je lepší koupit za 3 a prodat za 5, než koupit za 25 a prodat za 30. a samozřejmě je nutné neustále kontrolovat situaci a průběžně upravovat cenu (pouze po 0,01 c!) podle ostatních přihazujících. a neustále reinvestovat. jako na reálné burze. někdy adrenalin.

:006j:

ceny se samozřejmě stále vyvíjejí - jak během dne, tak i díky vzrůstající výrobě. např. včera jsem vyrobila a prodala několik Executionerů a Fat Manů kolem 500 c, a dnes jsou prodejní ceny 480 c a 460 c a nikdo neví, kam až to bude padat. proto se někteří burziáni střílejí či skáčou z okna...

burza.thumb.jpg.a7cf0d9693360b60b5c070f0

např. momentální situace u Baloon tyre ST se mi jeví vhodnou (zisk 5,75 c) pro několikeré otočení. tak do toho, než se to změní!

Jenže to všechno znamená, že napřed musím mít jak kredity na nákup, tak příslušné komponenty za dobrou cenu. Tedy jako na burze, musím mít vstupní kapitál. Když mám 70 mědi, a 3 c, tak s tím žádný zázrak neudělám, protože si nemůžu ani zaplatit dílnu.

• Upvote 1

Jak píše Jerson. 

Ono se vydělávat dá, ale začínající hráč nemá ten kapitál, takže riskovat tenhle turbulentní trh s tím že buď vydělám pár C, nebo taky profičím všechno se nevyplatí.
Navíc tvůj postup funguje, ale to už jsme u časové investice několik hodin denně. Pro nolifery no problem, pro casual hráče co to zapne na hodku až dvě denně je to nereálné.

12 hours ago, Marie_CZ said:

burza.thumb.jpg.a7cf0d9693360b60b5c070f0

např. momentální situace u Baloon tyre ST se mi jeví vhodnou (zisk 5,75 c) pro několikeré otočení. tak do toho, než se to změní!

Tohle překupnictví je rakovina každé hry s Market systemem. DIablo 3 nebo Crossout, všude se najdou lidé, kteří tu hru vlastně ani nehrají a většinu času tráví nakupem/prodejem......chjo

• Upvote 1

A co ti na tom přijde špatného? 

Přijde mi to podobné jako když někdo MMORPG tráví většinu času sběrem materiálu oproti jiným kteří ho tráví v PvP.
Nemám pocit, že by ti lidé kazili trh, dělají ho zajímavější.

5 hours ago, Jerson said:

Jenže to všechno znamená, že napřed musím mít jak kredity na nákup, tak příslušné komponenty za dobrou cenu. Tedy jako na burze, musím mít vstupní kapitál. Když mám 70 mědi, a 3 c, tak s tím žádný zázrak neudělám, protože si nemůžu ani zaplatit dílnu.

594e4b4646595_burza-m.jpg.b0f9be3d5f0f79

23,45+3=26,45, pronájem 25 c, se zbytkem 1,45 se dá také něco podniknout.

nechápu, jak tu hru hraješ, když jsi se v 8 levelu dopracoval k 70 jednotkám mědi. vyhraj dva večery 10 easy raidů (za bezplatný benzín) a můžeš prodat 100 jednotek mědi za lepší cenu.

31 minutes ago, lukasarcher said:

Tohle překupnictví je rakovina každé hry s Market systemem. DIablo 3 nebo Crossout, všude se najdou lidé, kteří tu hru vlastně ani nehrají a většinu času tráví nakupem/prodejem......chjo

podobní fňukalové jsou rakovinou každé společnosti. v lepším případě by jen znárodňovali, v horším znárodňovali a věšeli. Diablo jsem nehrála, v cro$$outu je obchodování nedílnou/podstatnou součástí hry - takže si když tak stěžuj tvůrcům...

podobné pindy o kazení hry částečně chápu; také bych nejraději vypráskala oplácané krabice se třemi kanóny z pískoviště pryč a povolila jen veselé rejdění v rychlých buginách s kulomety!

hra byla nějak koncipovaná; pokud se mi její části nelíbí, nikdo mě nenutí se jich účastnit a mohu hrát/využívat/preferovat pouze některé. ale působí pak dost retardovaně kňourat, že mám díky dobrovolně zvolenému handicapu ostatními pokažené hraní...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.