Jerson

Obchodování (Market)

Recommended Posts

Zkouším pochopit, jak funguje obchodování. Ve hře je mi to celkem jasné, prostě nabídnu, buď někdo koupí, nebo moje nabídka visí ve frontě, doku nebude nejnižší a nebude v pořadí u položek se stejnou cenou.

Co ale nechápu jsou grafy na crossoutdb.com. Ceny věcí ke konkrétnímu času jsou nejvyšší nabídka a nejnižší poptávka, nebo to jsou ceny, za které někdo skutečně danou věc koupil nebo prodal? A co počty nabídek a zájemců? Zkusil jsem grafy porovnat s počty nabídek a poptávek ve hře u jednoho druhu zboží a vůbec to nesedí, asi tak o dva řády. Co přesně znamenají sloupečky Sell offers a BuyOrders?

To ano, ale ve hře mi to přímo píše, že danou věc prodává třeba sedm lidí, já z nich vidím pět nejnižších, případně všech sedm, když mají stejné ceny, a Crossout db přitom uvádí několik stovek nabídek. 

A dá se nějak zjistit, kdy někdo danou věc koupil či prodal a za jakou cenu? U každého zboží vidím jen dvě oddělené křivky, ale přeci musí být řada lidí, kteří si danou věc koupili ihned, nebo jí koupili. A tyhle lidi nikde nevidím. 

Za jaké ceny nakupujete  a prodáváte? Zatím to dělám tak, že se podívám na počty lidí, kteří poptávají a nabízí za jednotlivé ceny,  pak dm svou cenu tak, aby se ještě ukázala v tabulce, a ideálně předemnou nebylo moc čekajících. 

Tedy když jeden poptává za 42, tři poptávají za 40 a dvacet poptává za 39.99, tak dám poptávku za 40. Jen na Crossoutdb zkontroluju, zda nejsem v nějakém lokálním nárůstu cen a třeba před týdnem nebyla cena okolo 35. 

Nebyl by lepší nějaký jiný postup? 

Já to řeším podobně jako ty. Mrknu na trh a pokud je posledních 5 nabídek sestupných, tak dávám buď nejnižší, nebo těsně nad. Při mých prodejích pár kusů denně a rozpětí cen, kde se pohybujeme v částkách 0,01C to nemá smysl moc řešit. Ve finále bude rozdíl kolem 0,5C denně, a to mi ten čas strávený na trhu nenahradí.

Proč je Aircraft engine nejlevnější epic věc na trhu? Stojí 1/4 toho co ostatní motory, včem je zakopaný pes?

Díky

Edited by HavranRyc

Ahoj, to já mám trochu jiný problém. Mám veškerý materiál na výrobu kvérů ... Ale ... nejde postavit. Pozice koupené mám.  Nejhorší je, že ty zbraně potřebné ke komletaci nejdou ani prodat. Myslel jsem že je to tím že je mám namontované na káře nebo na SAVE pozici. Všechno sem rozebral, na autě nemám ani PRAk a NIC. V garáži mám 4 x AC-43 rapier,  MM5-4 VECTOR 3x. Při stavění mi to ukáže stav 1/2 a 1/2 Tak já nevim co s tím. :vanga:

31 minutes ago, nekrowoko28 said:

Ahoj, to já mám trochu jiný problém. Mám veškerý materiál na výrobu kvérů ... Ale ... nejde postavit. Pozice koupené mám.  Nejhorší je, že ty zbraně potřebné ke komletaci nejdou ani prodat. Myslel jsem že je to tím že je mám namontované na káře nebo na SAVE pozici. Všechno sem rozebral, na autě nemám ani PRAk a NIC. V garáži mám 4 x AC-43 rapier,  MM5-4 VECTOR 3x. Při stavění mi to ukáže stav 1/2 a 1/2 Tak já nevim co s tím. :vanga:

Nemáš je na Leviathanovi? Někdě prostě jsou. Nebo jsi je upgradoval, ty pak nejdou prodat.

On ‎05‎.‎07‎.‎2017 at 3:25 PM, lukasarcher said:

Nemáš je na Leviathanovi? Někdě prostě jsou. Nebo jsi je upgradoval, ty pak nejdou prodat.

presne tohle. Taky jsem hledal jak blazen. je to na Lewisovi.

On 5. 7. 2017 at 3:25 PM, lukasarcher said:

Hééééj Já sem pták :facepalm: Já tu káru úplně zazdil . Díky moooc :016:

Je možné nějak upravovat cenu nabídky a poptávky, aniž bych pokaždé musel položku zrušit a znovu vystavit s novou cenou?

Řídí se někdo cenami z Crossoutdb třeba pro účely výhodnosti výroby nebo nákupu? Před dvěma dny jsem kupoval Twin wheel za cenu okolo 32 c, ale v grafech stejně nabídky v daném období neklesly pod 36 c, takže mi přijde, že můžu leda tak pozovnávat, zda současná cena není nějak extra přepálená proti běžným nabídkám, ale jinak může být i o dost nižší. 

Já ho používám pro orientační přehled.

Poptávka tam za 32 několikrát je, nabídka ne , ale je to i otázka četnosti, pokud to byl ústřel na pár kusů tak to možná nebude vidět.

Včera někdo protočil Relic Containery. Zkoupil celý trh a chvilku šly i za 600. Každopádně Relic vypadá jako vhodný item na množení peněz, problém je jen vstupní kapitál a četnost taky bude problematická, ale i teď je cca 50 C čistý zisk. 

Edited by HavranRyc

Nemůžu se podívat, kolik stojí běžně? 

Twin wheel ST jsem koupil za 31 a další den vylezl na 39, jako poptávka. Za šest takových máš stejný zisk jako z relic kontejneru s mnohem přívětivějším vstupním kapitálem a četností. Jen asi těžko budeš takhle manipulovat trhem. A samozřejmě že pokud tohle někdo zkoušel, tam řešením je prostě počkat, ať mu v tom klidně peníze leží. Případně prodat mu to co mám za tu zvýšenou cenu a počkat potom. Kdybych měl těch kol víc, už jsem je určitě prodal. 

Btw dá se nějak filtrovat či hledat ve vlastních prodejích, abych se mohl podívat, za kolik jsem koupil či prodal, nebo si to musím psát stranou? 

Edited by Jerson

To máš v market / history, alespoň myslím.

Relic bedny samozřejmě ne přes nákup a prodej, ale výrobou z ticketů. Ty teď vyletěly na cca 20 C za 100 kusů, ale před pár dny byly za cca 16,5, takže vývar jako kráva.
Normálně stojí cca bedna 400 C, takže nakupovat tickety pod 18 za 100 ticketů se vyplatí.

A jak casto se tak jedna bedna ale prodava.....me vzdy nejvic neslo obchodovani s modrejma vecma (jelikoz na nakup nekolika kusu fialovejch kapital nemam a v pripade obchodu s nima sem diky male cetnosti prodeje mel zbytecne dlouho vazane prostredky v itemu na trhu)    

To je to co nevím. Myslím, že to ani není jak zjistit, leda si to otestovat přímo, ale na to nemáme kapitál:006j:.

Ono je docela dobře možné, že těch 50 beden je furt těch samých 50 beden co v pondělí:p.

to jsou bajky! Havran je pěkný lišák! snaží se nás vyhecovat, aby se rychle zbavil svých kupónů za lepší cenu, a pak (pěkně napakovaný) mohl levně (díky přemíře nabídek) bednu koupit!

:006j:

Koukám na tabulku výroby Steel cavalry bedny na crossoutdb a nejsem z toho moudrý, vyplatí se je vyrábět a prodávat, nebo ne? A má někdo představu, jak je to s pravděpodobností předmětů z ní? Vyplatí se je spíše prodávat, nebo otvírat?

Edited by Jerson

Dle crossoutdb výrobou ušetříš asi 18-21 C. Jestli se to vyplatí vyrábět záleží na tom, jestli ty suroviny (1500 šrotu je půlka limitu) dokážeš využít lépe. Co jsem tak namátkou proletěl pár itemů, tak většina se teď vyrábět nevyplatí, na tomhle vyděláš, takže do toho klidně jdi.

P.S.: Než jsem to dopsal tak se situace 2x otočila:005j:.

P.P.S.: Výrobní náklady jsou v téhle chvíli asi 364 C, takže 405 C je hranice rentability.

8 hours ago, Jerson said:

Hm, já můžu získat jen 100 žetonů za den, víc mi za misi nedají. Nikdo tedy nezkoušíte otvírat?

Byl jsem v pokuseni, ale nakonec jsem vsechen scrap a tolary prodal. Bude to stejny procento jako u DYI cratu. tedy ze 100 beden 1 fialka 1 oranzada(mybe). zbytek 98 modry kola.

Davat 1500 scrapu za bednu, ze ktery vypadne modry kolo v hodnote 30 C..... nic pro casualy. Tohle si muzou dovolit jen lidi co do hry nasypali 100 euro a vic, a nebo flipersky "vy vite co"

Edited by Steeltruck

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.