Sign in to follow this  
Goczku

[POMYSŁY] Kilka moich przemyśleń

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Temat umieściłem w anglojęzycznym odłamie forum, jednak czeka na publikację.

Chciałem przedstawić kilka moich spostrzeżeń i pomysłów na grę po niedługiej, bo ok. dwumiesięcznej przygodzie z nią.

Wybaczcie jeśli pomysły już się przewijały.

1. Zbalansowanie wagi pojazdów

Obecnie małe pojazdy bez trudu podnoszą moją 18-tonową ciężarówkę i rozpruwają ją od spodu. Fajnie, gdyby sprawiało im to większą trudność. Także fakt, że koła wtedy nie działają jest trochę wkurzający, bo widać, że koła mają kontakt z przeciwnikiem lub podłożem, jednak nie można w żaden sposób uciec z takiej pułapki.

2. Holowanie

Spotkam się z sytuacją, że ja lub członek drużyny tracimy koła, jednak nadal posiadamy sprawne bronie. Ciekawym pomysłem byłaby możliwość zamontowania haku lub holownika, dzięki któremu można podczepić partnera bez kół i zrobić jeszcze użytek z jego broni :) Przedmioty mogłyby być niebieskimi w klasie inżynierów. Np. holownik elektryczny za 1pkt. energii, a hak jako pasywny przedmiot, który można zamontować dowolnie na pojeździe. Holowanie odpowiednio zwalniałoby pojazd holujący.

3. Całkowita ilość zasobów po walce

Czasem gram po to, aby zebrać daną ilość jakiegoś przedmiotu. Fajnie, gdyby gra oprócz ilości zdobytej za daną bitwę wyświetlała po najechaniu na przedmiot, ile posiadamy łącznie, razem z tym w magazynie.

4. Podczas rajdu ze zbieraniem skrzynek napis "Collect" zasłania pole bitwy

Mógłby być przezroczysty.

5. Różne celowniki dla broni

Oprócz możliwości zdefiniowania klawiszy przydałaby się również opcja graficznego rozróżnienia celowników. Jako posiadacz dwóch różnych dział, często nie wiem, który celownik odpowiada za które działo i marnuję pocisk.

6. Wybór broni w przypadku braku energii

Kiedy mój generator zostaje zniszczony gra wybiera dla mnie aktywną broń. Zawsze jest to silniejszy Fat Man, a ja wolałbym Little Boya, bo mam go lepiej opanowanego. Możliwość wyboru zasilanej broni rozwiązałaby problem, który jest szczególnie dotkliwy, kiedy gra zostawi nas z aktywną bronią, w której nie ma już amunicji, a w broni nieaktywnej czeka kilka gotowych do użycia pocisków. Ewentualnie opcja samodzielnego odczepienia broni.

7. Maksymalizacja okna czatu

Czasem chcę o coś zapytać, jednak w tym małym okienku odpowiedź bardzo szybko ginie. Wygodniej byłoby niekiedy używać czatu na pełnym ekranie.

Co sądzicie o tych propozycjach?

Pozdrowienia!

1. Popieram. Szczególnie gąsienice są do poprawy.

2. Pisałem na temat nowej frakcji w której mogłyby być dostępne harpuny. Wrogowi zadajesz dmg a sojusznika holujesz (oczywiście trzebaby zrobić jakiś przycisk którym pozwala się sojusznikowi na taką akcję ponieważ nikt nie chciałby przez jakiegoś natręta być holowanym już na początku misji posiadając wszystkie koła czy gąsienice).

3. Kosmetyka- w wielu miejscach mogliby dodać takie statystyki.

4. Nie tylko ten napis i nie tylko tam. Już wiele razy nie widziałem przez to przeciwnika. Mogliby dodać do ustawień przeźroczystość napisów, ich wielkość oraz stopień szczegółowości (nazwa gracza, PS i klan albo ich brak...).

5. Celowniki- jak wyżej.

6. Wg mnie nie powinno w ogóle odbierać broni. A jak już to mogą zwiększyć otrzymywane obrażenia po wybuchu takiego modułu.

7. Czat na pewno jest do poprawy i rozwinięcia.

P.s. z tych wszystkich podpunktów najważniejszy jest dla mnie nr. 4. Często przez to jestem zmuszony strzelać na ślepo co bardzo wku.. ykhm denerwuje.

Edited by BialyPielgrzym

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.