Sign in to follow this  
MajorROB

704 Dni od rozpoczęcia mojej gry.

Recommended Posts

Jak zaczynałem grać w Crossout była to zupełnie inna gra, rozgrywka miała klimat i nie była wyjałowiona przez limity i ograniczenia jak teraz, chciało mi się grać bo był sens a teraz ledwo chce mi się zobaczyć co zmienili w nowym update.

Nie jestem pewien co bardziej spowodowało że odechciało mi się grać, może sama gra mi się znudziła? Raczej nie bo przecież są wprowadzane zmiany i nowy content. Tu właśnie chodzi o te zmiany. negatywne zmiany.

Zanim wam opowiem co mnie wku... denerwuje opowiem wam jaka ta gra była na początku bo większość z Was gra od końca CBT i początku OBT i nie miało możliwości zakosztowania jedynej (prawie) idealnej formuły gry.

Na początku była wolność...

Wolność tworzenia wszystkich strukturalnych części i zderzaków. Co Ci było potrzeba to tworzyłeś ile było potrzeba nawet zderzaków mogłeś se narobić ile się dało o tak jak na tym zdjęciu:screenshot-151113-164838.thumb.jpg.b106a

I co najlepsze nikt Ci kurde nie mógł tego zabronić!

Wolność w zdobywaniu surowców i EXP, ile zdobyłeś tyle dostałeś nie jak teraz pełno limitów i jakiś bonusów à la 500+...

screenshot-151024-132118.thumb.jpg.f13d7

I wieli innych tego typu rzeczy...

Rozgrywka nie była jałowa.

Jak napisałem wyżej brak limitów EXP i surowców = FUN

Teraz wynik każdej bitwy jest  taki sam. Osiągasz limit EXP i masz głęboko gdzieś czy wygrasz czy przegrasz bo wygrana od porażki różni się tylko tym że nie dostajemy 1 części.

O sprzęt trzeba było dbać bo części miały swoją wytrzymałość i nie można było grać byle jak a o opuszczaniu meczów w ogóle nie było mowy.

Decor parts zdobywaliśmy w bitwach i służyły do tworzenia nowych przedmiotów. 

Balans był lepszy bo buildy były bardziej zróżnicowane (to zależało od losowości dostępnych decorów bo każda część do stworzenia wymagała różnych ozdób).

Bronie były trudniejsze w obsłudze szczególnie cannony i rakiety ( Wcześniej grałem w WoT i to mnie zaskoczyło)

Jak jest teraz...

Crossout jest przeciwieństwem tego o czym pisałem wyżej. Gra została zcasualizowana (ułatwiona i uproszczona), developerzy odeszli od realizmu wprowadzając magiczne właściwości broni takie jak zwrot amunicji za trafienie, ogłuszanie itp. Nikt tego nie chciał, gracze protestowali a Targem twierdził że wprowadził to za opinią graczy.

Przez usunięcie możliwości tworzenia części strukturalnych i  wprowadzenie zdobywania ich przez system frakcji ograniczono możliwości tworzenia pojazdów przez co wiele z nich wygląda jak elektromagnes z depresją który uciekł ze złomowiska.

xshutterstock_79508404.jpg.pagespeed.ic.

Chyba nie ma sensu już więcej pisać bo resztę chorób już sami znacie a teraz dwa bonusy!

Bonus #1

Kłamstwa i kłamstewka.

Dawno, dawno temu przed rozpoczęciem pierwszych testów zapytałem czy w grze będzie można budować czołgi. Odpowiedź administracji brzmiała"Nie, czołgi są nudne..." 

System zniszczeń miał być taki jak w War Thunder;Ground Forces w rzeczywistości to kopia tego co jest w robocraft.

Uczestnicy Gamescomu mieli dostać specjalne kabiny.Nie dostali, dlaczego? Bo nie.

597716a7b21cb_Beztytuu.jpg.a5a48568f74e6

Bonus#2 

będzie trochę później.

Paaaanieeee, daaawniej to było życie... Piękna byłam i młoda... Teraz to panie nic nie jest takie samo. Za moich czasów wszystko było lepiej! Tak, panie teraz to nie to samo, wszystko panie gorzej. I młodzież inna była, nie to co teraz... dawniej to lepiej było. I schody panie lepsze kiedyś były. Teraz to jakieś takie, wyższe, niewygodne. Kiedyś to się na 5 piętro biegało, takie dobre te schody były. Dobrze wyprofilowane, niskie. Teraz to nie to samo, a obiecywali, że lepsze zrobią... 

Edited by Rybanaotro
  • Upvote 3

19 minutes ago, Rybanaotro said:

Paaaanieeee, daaawniej to było życie... Piękna byłam i młoda... Teraz to panie nic nie jest takie samo. Za moich czasów wszystko było lepiej! Tak, panie teraz to nie to samo, wszystko panie gorzej. I młodzież inna była, nie to co teraz... dawniej to lepiej było. I schody panie lepsze kiedyś były. Teraz to jakieś takie, wyższe, niewygodne. Kiedyś to się na 5 piętro biegało, takie dobre te schody były. Dobrze wyprofilowane, niskie. Teraz to nie to samo, a obiecywali, że lepsze zrobią... 

Może ten temat tak wygląda ale przedstawiłem dowody że wtedy było lepiej, a kolega widzę że gra od czerwca więc nie wiem dlaczego Twoja wypowiedź ma taki charakter.

5 minutes ago, MajorROB said:

Może ten temat tak wygląda ale przedstawiłem dowody że wtedy było lepiej, a kolega widzę że gra od czerwca więc nie wiem dlaczego Twoja wypowiedź ma taki charakter.

Żyj sobie wspomnieniami, jak to było lepiej i przedstawiaj dowody. Ma to taki sam sens jak opowieści starszych osób o czasach ich młodości, że było lepiej a teraz to... Dokładnie tak samo jak moja babcia przedstawiała mi od groma dowodów jak to kiedyś było lepiej :)

• Upvote 3

Podobne wspomnienia mam o robocrafcie. Kiedyś było lepiej :/ Ale tutaj jestem akurat nowy i nie wiem co się akurat działo w CBT.

Edited by Deneor
  • Upvote 2

On 25.07.2017 at 0:45 PM, MajorROB said:

Nie dowody tylko odczucia (subiektywne) przedstawiłeś na podstawie zmian w grze.
To tak w kwestii ścisłości czym są dowody a czym odczucia.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.