Sign in to follow this  
Khudlaty

Taktyka

Recommended Posts

Zastanawiam się dlaczego nie jest stosowana następująca taktyka podczas bitew typu "Capture enemy base":

1. Wszyscy zostajemy w swojej bazie.

2. Czekamy aż przeciwnicy będą się pojawiali w kolejności licząc od najszybszych pojazdów.

3. Eliminujemy po kolei nadjeżdżających przeciwników, aż zginie co najmniej połowa ich drużyny.

4. Przeprowadzamy kontratak  jednocześnie z wysłaniem szybkiej grupy do bazy wroga

5. Wygrywamy

Uwagi:

Doskonale zdaję sobie sprawę że jeśli postąpią w ten sposób obie drużyny to bitwa skończy się remisem.

Wiem również, że nie po to pojazdy maja koła aby stać w miejscu ;) chodzi mi jedynie o zagadnienie taktyczne.

Możliwe że nie wiem o czymś istotnym, jeśli tak to proszę oświećcie mnie.

Heh taktyka na randomach:008:

A tak na powaznie to nawet jesli to jak chcesz na randomach zatrzymac ludz na capie?

Jest jedna sluszna taktyka , pozabijac ich zanim oni zabija ciebie:006j:

Poza tym nigdy nie jedz solo bo to najkrotsza droga do trybu obserwatora.

Ta gra jest zaprojektowana tak że nie da się zbyt wiele zrobić w bitwach walcząc jako zwarta grupa, głównie z powodu bitew trwających 3 minuty czasem może nawet 2;30 bo tak zechce MM.

W tych marnych trzech minutach nawet ciężko zdążyć wrócić z bazy przeciwnika do swojej i się przegrywa, nie mogąc nic zrobić w tym totalnym chaosie. 

5 hours ago, Khudlaty said:

Zastanawiam się dlaczego nie jest stosowana następująca taktyka podczas bitew typu "Capture enemy base":

1. Wszyscy zostajemy w swojej bazie.

Bo to nie gra dla kamperów.

A co jeżeli kilku przeciwników ostrzela was z ukrycia będąc poza waszym zasięgiem? Albo rzuci na was artylerię? Albo przyjedzie chmura dronów? Albo... Albo... Albo...

Ale i tak najlepszą obroną jest atak :)

1 hour ago, Spichris said:

Ale i tak najlepszą obroną jest atak :)

Niestety nie zawsze, mając radar detektor widzę co się dzieje na polu bitwy przez co mogę szybko reagować, ale przeważnie jest tak, że wszyscy zostawiają bazę (ja zostaję bardziej z tyłu) a grupka graczy z przeciwnej drużyny atakuje właśnie nią jadąc druga stroną, oczywiście ruszam bronić (sam, bo reszta sobie pojechała i jest w połowie mapy) i od razu ginę.

Co do samego tematu, to z randomami jest ciężko o jakąkolwiek taktykę, pomimo że piszesz na czacie żeby bronić czy przez komendę, to i tak wszyscy jada przed siebie, czy nawet są osoby co jadzie sam i wbija się na 8 przeciwników (1vs8), Najlepiej to jest trzymać się w jednej grupie lub podzielić się na dwie czteroosobowe grupy i jechać z dwóch stron

w grze, gdzie bitwa trwa 3 min. nie ma mowy o "taktykach - wszystko jest oparte na "CHAOSIE"
równie dobrze można rzucić kostką i ustalić wynik
"po co się przemęczać myśleniem? coś się nie udało - wychodzimy i następna, następna, następna..."

Są buildy dla ameb typu 2 fatmany na czołgu, 7 chordów na plandece, 3 autocanony za truckerem i inne niepatrzące na mini mapę oraz nieudolne do zbudowania efektywniejszego pojazdu przedstawiciele tej rasy. Wystarczy 1-2 ogarnietych graczy żeby wykierować taką drużynę. Wystarczy czytać minimapę i odnaleźć się w tym chaosie.

Zrobiłem sobie 3 siedekicki, żeby się przekonać jak to jest i czy taktyka gry takim czymś jest trudna do opanowania.

Po 6 misjach z czego 2 zakończyłem na 1 miejscu drużynie stwierdziłem, że taktykę walki tym zestawem opanuje moja papuga. Jak tylko nauczę ja naciskać klawisz F (zadanie trudniejsze od nauki taktyki), po powrocie z pracy będę miał pełen magazyn złomu i paliwa.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.