MajorROB

Storm Warning-Bieda Royale

Recommended Posts

Nie rozumiem dlaczego Devsi olewają stare tryby gry, nie rozwijają, nie aktualizują, dosłownie kładą lachę... jeśli po wciśnięciu BATTLE nie crashuje gry  i nie ma exploitów to można sobie otworzyć flaszkę... dokładnie tak sobie myślą. Gdy Storm Warning pojawił się w grze był pierwszym trybem rozwałki a tematyka gier Battle Royale dopiero zaczynała być POPULARNA, jednak devsi zamiast iść dalej w tym kierunku zaczęli dodawać kolejne badziewne tryby jak FFA i Race.

Przejdźmy teraz do konkretów. Co jest złego w Sztormie i dlaczego to nie jest Battle Royale?

Mikroskopijne i korytarzowe mapy

BR to nie walka szczurów w klatce, gracze muszą mieć pole manewru do zaplanowania taktyki, nie rozumiem wybrania do tego trybu mapy PowerPlant gdzie w obojętnie jaki kierunek wybierzamy zawsze będziemy mieć przeciwnika przed i za sobą. Najbliższą ideałowi mapą dla tego trybu jest Factory która nie jest dostępna w tym trybie, WTF? Jak mogli do BR nie dodać największej i najbardziej otwartej mapy w grze?

Napisałem tutaj że Devsi porzucili pracę nad rozwojem tego trybu ale przypomniałem sobie że kiedyś w plikach znalazłem właśnie mapę o nazwie "battleroyale" jednak devsi nie skomentowali tego, możliwe też że to jest zwykła mapa np. powerplant tyle że ze zmienioną nazwa pliku.

A tak moim zdaniem powinna się prezentować mapa dla Storm Warning

Rozmiarem czterokrotnie większa od factory, z ogromnym budynkiem w centrum z możliwością wjazd na dach z każdej strony. Na drugim kręgu małe i średnie budynki umożliwiające swobodne przemieszczanie z centrum na otwarte obrzeża mapy.

58bc442edfae1_Beztytuu2.thumb.jpg.b82f15Ostatnim problemem jest balans PS graczy, wiemy dobrze jak to wygląda w Storm Warning i dlaczego tak JE$$$$T.

Ale... przecie w trybie BBC mamy predefiniowane pojazdy, każdy ma równe szanse i dostaje pojazd za free, gdzie tu deal dla Gaijin?

Najlepszym rozwiązaniem według mnie było by ustalenie limitu PS dla pojazdów np. 4.5-5k PS

Co nam to daję?

Najważniejsze zachowanie idei gry CRAFT ride destroy... (szczególnie dla twórców ważne JE$T CRAFT)

Rozsądny próg wejścia.

Koniec walk karaluchów z goliatami.

I najważniejsze, wreszcie zacznie liczyć się skill...

Nie masz z kim dyskutować, bo nie ma o czym. Te tryby są tak bezsensowne że aż oczy bolą. Szczególnie po nerfie nagród i przy obecnych limitach. Podejście graczy do tej rozgrywki dzieli się na 3 typy: totalny Ace (coś jakaś dziwna usterka bo nie mogę pisać N O O B bo cały czas wychodzi ace wtf :008:), który nawet jeszcze nie wie co to  PS grając do 4k i nie wie, że jest coś takiego jak polskie forum- o nich nie mówmy.

2. Gra bo gra i próbuje coś zdziałać, ale średnio mu wychodzi- co nie zmienia faktu, że czerpie z tego fun. Oraz 3 grupa zazwyczaj total pay to win lub inni zaawansowani gracze z minimum 10k PS często z cbt którzy ogarniają grę, rynek i budowę więc wysoki PS i dobre bronię to nie problem. A i jeszcze drobna garstka 4 grupa gracze z trzech powyższych grup którzy przenieśli się do jednej i odpuścili sobie ten typ bitew brawl w tym i ja.

Logiczne jest, że od początku powinien istnieć jakiś Mm, ale nie no, po co. Dajmy graczom możliwość wykazania się przecież to nie jest tak, że ktoś mając 3k nie ma szans z 11k :) ttu jest odsłonięcie intencji twórców- Łatwa kasa dla nas bo: chcesz być w topie lub głównym wygranym graj rozwijaj najlepsze bronie w danym czasie szczególnie po buffie, nie umiesz to kup paczkę z buildem lub coinami.

Jeśli mowa o gotowych pojazdach jak w bbscirpion to jest tak by zapełnić lukę pewnej grupy graczy, ktoś kto nie daje rady w innych browl'sach ma szansę tu. Ale na co? Ano na zdobycie trochę (teraz bardzo trochę scrapa) I fragmentów a przez często przesadnie wymagania surowców do budowy tych ozdób by je zrobić są zawsze nie opłacalne do craftu, więc co mamy robić zdobyć kasę jak? To już nasz problem chcesz mieć ozdobę zdobądź coiny.

Edited by Allgreen1945

... na 3 typy: totalny Ace, który nawet jeszcze nie wie co to  PS grając do 4k i...

Ace= Ace

pisze z telefonu i nie może się zedytowac nie wiem czemu. To forum jest jakieś denne. Tyle mieli poprawić i w grze i forum i nie zrobili tego bo mają to gdzieś.

Edited by Allgreen1945

Jedynym sensownym Brawlem jest Big Black Scorpion. Resztę odwiedziłem raz i mi wystarczy. Szkoda tylko, że tak obniżyli nagrody.  Trzy razy więcej czasu potrzeba na zrobienie limitu złomu. 

Już chyba wszyscy poznali cele developerów a to znaczy że gra jest już w fazie umierania, Star Conflict jest w stanie agonalnym Crossout za kilka miesięcy pewnie też będzie a największymi przegranymi są osoby które poznały tą grę z zupełnie innej tej dobrej strony, mówię tu o czasach pierwszych Battle Testów, to była zupełnie inna gra.

Bo teraz sie nie balansuje tylko nerfi tak zeby bylo na granicy grywalnosci.

Hovery odpadaja pod wlasnym ciezarem lub tez po pierdnieciu komara, i co ciekawe bez utraty HP na maszynie.

Nad wczesniejszymi nerfami ktore doprowadzily itemy do wymarcia sie nie bede rozwodzil .

Z Brawlami jest to samo . najpierw dali mozliwosci a teraz tak zdoili ze nie warto odpalac.

Sezony oparte na schematach , tylko sie kolejnosc i poziom trudnosci zadania zmienia .

On 1.12.2017 at 11:25 AM, Allgreen1945 said:

... na 3 typy: totalny Ace, który nawet jeszcze nie wie co to  PS grając do 4k i...

Ace= Ace

pisze z telefonu i nie może się zedytowac nie wiem czemu. To forum jest jakieś denne. Tyle mieli poprawić i w grze i forum i nie zrobili tego bo mają to gdzieś.

Japier**le Piszę na telefonie n o o b wychodzi ace a teraz na kompie poprawiam i dalej wychodzi Ace= ace co to jakaś cenzura czy ki ujj

Btw. Wracając do tematu. Ja to widzę tak. Devsi mają zamiar zrobić ZOO, więc biorą do roboty opiekunów, sprowadzają zwierzęta, robią nowoczesne parki,  atrakcje wszystko zajebiście, ale nie karmią zwierząt. Winę zwalają na zwierzęta, że są ciągle głodne a oni nie mogą ich ciągle karmić, bo jeszcze nie zdobyli pieniędzy z tego przedsięwzięcia- więc zwierzęta same na siebie muszą zapracować. Potem zwierzaki zaczynają chorować i zdychają no to co robi kierownictwo wypycha je i nazwę zoo zmienia na muzeum wypychanych zwierząt :D Zrobiliśmy co było można napracowaliśmy się wy obejrzeliście cuda, ale już więcej tego nie będzie. Od czasu do czasu kupimy jakiegoś lwa ogłosimy to oficjalnie a jak zdechnie to się go wypcha i wystawi do galerii z innymi zakurzonymi zwierzaczkami. 

Zobaczcie sobie początki choćby otwartej bety na yotubet entaka czy innych youtuberów i jak to wyglądało gra i sama rozgrywka. Myślę, ze na samym początku wszystko było w miarę zbalansowane i nie można ciągle się kryć twierdzeniem, ze to beta tu wszystko się można zmienić. To tak jakby sprzedawca w sklepie z wc sprzedając muszle toaletowe przerobił je na zestaw zastawy porcelanowej do obiadów. Niby można, ale to już nie to do czego jesteśmy przyzwyczajeni :D A np. era gdy shotgany były op to nie wina shotganów tylko beta testerów którzy wiedzieli jak i czym grać ludzie to pochwycili i się zrobił płacz i masowo się tym grało. Tak naprawdę jakby wziąć jakąkolwiek niegrywalną broń to jak wszyscy by zaczęli nią grać to też by był płacz że op bo to a tow mnie zabił a lance a to  harvester.

A teraz tak bardziej a poważnie. koncept gry fajny ale już chyba nigdy nie będzie zbalansowany i uczciwie zrobiony. Wystarczyło by kilka prostych rzeczy by z tej gry zrobić coś prawie idealnego a więc:

1. Balans, balans, balans a i jeszcze jedno, bo bym zapomniał czyli balans broni. Że co oni nie wiedzą, że coś jest za dobre czy za słabe? Ha śmiech, wejdźcie sobie w pliki gry jest dziennik dokładnie każdy pocisk wszystko nawet ile pojedynczy pocisk z krykieta ile zadał uszkodzeń podstawowych plus rozprysku w której sekundzie co i ile jak i gdzie. Balans wiadomo jak je$$t robiony i dlaczego, więc dalej tego nie omawiajmy.

2 Kwestia brawlsów może temat trudniejszy do zrozumienia, ale tak naprawdę to jest to samo co z balansem broni tylko, że dodatkowo zapewnia odskocznię od podstawowych trybów gry.

3 Limity a co to ma być? Bo są boty taa to je niech zbanują całkowicie a co? No bo to potencjalny klient i nie można  go tak potraktować? Ta już bo taki kupi ci złoto, prędzej sprzeda konto na ebay czy gdzieś indziej. Moim zdaniem bardziej ograniczone powinno być zdobywanie expa a tu wpierdolisz sobie 100% ozdób albo wjebiesz flage i reszta ozdoby i napierdalasz+ 400% dzienny boost i 10 lv to spokojnie w jeden dzień a jak nie jeden to w jeden weekend. A tak ktoś ma 15 lv a on dalej nie zna nawet tych 5% gry i potem płacz bo to gra P2W, akurat na dzień dzisiejszy jak ktoś ma więcej oliwy w głowie niż stara puszka po tuńczyku to tu łatwo o zarobek. Gdyby dziś założyć konto to  w pierwszy dzień  masz z łatwością pierwsze 100 coinów a mając 100 coinów jako Ace możesz już bardzo dużo. Chwała im za to, że waluta nie jest do zdobycia tylko za prawdziwe pieniądze i kody promocyjne. Kiedyś myślałem, że tak zrobią , ale gdyby tak teraz zrobili to cóż koniec kariery.

Można by jeszcze wiele  wymieniać, ale po co? Fajny piesek, ale nie my jesteśmy jego właścicielami i nie my go trzymamy na smyczy. Teoretycznie można wyrazić odczucia i kiedy poleci fala krytyki to się złamią, ale zobaczcie jak długo to trwało z dronami. 

Edited by Allgreen1945

Ace

Hehe cenzure zrobili , ja pierdziu.

Az kusi rodzima litanie podworkowa przetestowac....

Ale obrazkow z attachmentow dalej sie nie da kasowac.

Czyli zasada prosta : najpierw cenzura a reszta sie juz nie trza przejmowac bo i tak nikt nie zapyszczy.

Edited by ripek1975

Test :D:D

piszę Ace, Ace nob NOB test a wychodzi:

f1cd1386eb14f2e0.png

No i cenzura na słowo Ace przepraszam N O O B

Edited by Allgreen1945
  • Haha 2

W najnowszym QA zapytałem się dlaczego nic nie robią z storm warning, oczywiście pytanie nie zostało zatwierdzone bo tam przechodzą tylko pytania typu, dlaczego znerfiliście to albo zmieniliście tamto.

Tryb byłby spoko, gdyby byli dobierani gracze z mniej więcej równym PS +/- 200. Prawie zawsze wygrywa kolo z 11, 10k PS z największym HP. Gdzie tu balans ja się pytam

Biorąc pod uwagę braku systemu naprawiania pojazdu taki tryb spotkał by się ze ścianą zwaną uszkodzeniami, po pierwszej potyczce pojazd gracza jest albo zdewastowany do poziomu który uniemożliwia dalszą walkę, albo nie jest w stanie się poruszać.

Cały klimat Battle Royale polega przede-wszystkim na zbieraniu i ciągłym ruchu [przez co zawsze istnieje element zmniejszający mapę co dany czas] co oczywiście sprzyjało by warunkom jakie istnieją w Cross'oucie, jednak pozostaje kwestia "zbierania" i "Leczenia" która nie jest do końca opracowana a wymaga czasu.

Nikt nigdy nie stwierdził z góry że nigdy czegoś takiego nie będzie.

Zbieranie? Przy budowaniu pojazdu zamiast właściwych broni będziemy montować tylko uchwyty, dokładnie tak jak to jest w ex machinie. W grze mamy już dostępną taką część nazywa się "gun mount", wystarczy tylko dodać więcej wariantów. Można by też dodać skrzynie/kontenery na zebrana amunicje i zestawy naprawcze.

Pojazd ruszałby do bitwy nieuzbrojony. Zebrane bronie mogłyby trafiać do schowka o pojemności np 3 sztuk i jakiś przycisk pozwalałby przechodzić do trybu budowy znanego z garażu (przecież wsadzenie działka na gotowy pojazd to sekundy). Jak przygotować przed walką odpowiednie punkty na broń skoro każda jest innej wielkości?

Edited by Walter_NovotnyPL

w plikach gry od jakiegoś czasu jest mapa do battle royale, prawdopodobnie prace nad tym trybem były lub są nadal

Edited by Nusz_pel

On 6.03.2018 at 6:52 PM, ripek1975 said:

Raczej były.

Bo teraz się głównie pracuje nad itemami za realną kasę.  

Jestem gotowy powiedzieć iż prace trwają nadal.

• Like 1

No i stało się. Wreszcie zapowiedziano, mam nadzieję że porządny batyl rojol.

Ilość graczy w tym trybie jeszcze nie znana ale wiadomo że mapa będzie ok. 2/2.5 razy większa od istniejących (mam nadzieję że mieli na myśli największe mapy w grze) a budować będziemy podczas bitwy.

Czas pobrać aktualizację i wyczekiwać nowego trybu. 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.